Wystawa „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu”. Już są bilety!

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na międzynarodową wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu”, którą już od 24 listopada 2017 r. będzie można oglądać w hali maszyn EC1. Do Łodzi dotarł właśnie pierwszy transport elementów ekspozycji.

Wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu będzie można oglądać w hali maszyn EC1 od 24 listopada 2017 r.
Wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu będzie można oglądać w hali maszyn EC1 od 24 listopada 2017 r.

Już od 24 listopada 2017 r. łodzianie oraz turyści, którzy odwiedzają nasze miasto będą mogli obejrzeć wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu”. To jedna z najciekawszych światowych wystaw, którą w największych centrach nauki na świecie odwiedziło już 750 tys. ludzi. Składa się na nią 70 eksponatów, 40 historycznych modeli, 46 multimedialnych instalacji oraz współczesne przykłady bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa i technologii materiałowej. Wystawa będzie czynna do 3 czerwca 2018 r.

Jak podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska jest to pierwsza tego typu i tak duża międzynarodowa wystawa jaką organizujemy w Łodzi. Jest to wystawa unikatowa, ukazująca inną twarz Leonardo da Vinci, wynalazcy, człowieka o niesamowitym umyśle, który swoimi pomysłami wyprzedzał epoki. - Wystawa „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu” do tej pory odbyła się tylko w kilku miastach świata, a po jej łódzkiej odsłonie zostanie na pewien czas „zamrożona”, ponieważ rozpoczynają się obchody rocznicy urodzin Leonardo da Vinci i wszystkie eksponaty wrócą do muzeum Muzeum Leonarda da Vinci w Mediolanie. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 24 listopada, natomiast już teraz rozpoczyna się sprzedaż biletów – dodała prezydent Hanna Zdanowska.

Bilety na wystawę „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu” można już kupić na stronie bilety.ec1lodz.pl a od 3 listopada uruchomiony zostanie system rezerwacji i sprzedaży biletów na stronie: http://energiaumysłu.pl
Zakupu można dokonać także w kasach Planetarium EC1 przy u. Targowej 1/3.

WYSTAWA „LEONARDO DA VINCI – ENERGIA UMYSŁU” – CENNIK BILETÓW

Rodzaj biletu

cena za 1 bilet (brutto),

wtorek – piątek

cena za 1 bilet (brutto),

sobota – niedziela,

dni świąteczne

Uwagi

 

Normalny

 

39,00 zł

49,00 zł

 

Ulgowy

24,00 zł

29,00 zł

za okazaniem dokumentu uprawniającego do ulgi, dla:
- dzieci od 3 do 12 roku życia

- osób uczących się, do 26 roku życia

- osób powyżej 60 roku życia

- osób niepełnosprawnych

- opiekunów osób o znacznym stopniu niepełnosprawności

 

dzieci, które nie ukończyły 3 roku życia są zwolnione z opłaty za bilet wstępu

Rodzinny 2+1

29,00 zł

37,00 zł

cena za bilet dla 1 osoby przy jednorazowym zakupie 3 biletów, w tym dla 2 osób pełnoletnich (rodziców/opiekunów) i 1 dziecka

Rodzinny 2+2

23,00 zł

29,00 zł

cena za bilet dla 1 osoby przy jednorazowym zakupie 4 biletów, w tym dla 2 osób pełnoletnich (rodziców/opiekunów) i 2 dzieci

Z Łódzką Kartą Dużej Rodziny

19,00 zł

25,00 zł

cena za bilet dla jednej osoby posiadającej łódzką kartę dużej rodziny

Grupowy

19,00 zł

25,00 zł

dla grup zorganizowanych liczących co najmniej 15 osób, przy jednorazowym zakupie co najmniej 15 biletów

Dla opiekuna

1,00 zł

1,00 zł

dla opiekunów grup zorganizowanych z placówek przedszkolnych i szkolnych, liczących co najmniej 15 osób, zgodnie z zasadą:

- przedszkola: 1 opiekun na 5 dzieci

- szkoły podstawowe: 1 opiekun na 10 uczniów

- szkoły ponadpodstawowe: 1 opiekun na 15 uczniów

- klasy integracyjne oraz uczniowie niepełnosprawni: 1 opiekun na 5 uczniów

Błażej Moder, dyrektor EC1 przypomniał, że koncepcja sprowadzenia wystawy jest pokłosiem współpracy EC1 Łódź – Miasto Kultury z paryskim Cité des Sciences et de l’industrie - największym Centrum Nauki w Europie, zaś sama wystawa przygotowana została wspólnie z włoskim Muzeo Nazionale dells Scienza et della Tecnologia Leonardo da Vinci oraz Deutsches Museum z Monachium, które jest producentem projektu. - Jest to jedna z najciekawszych światowych wystaw, którą w największych centrach nauki na świecie widziało już 750 tys. ludzi. Teraz będą mogą ją odwiedzić łodzianie i ci, którzy odwiedzają nasze miasto. Eksponaty oraz treści multimedialne prezentowane na wystawie są tematycznie związane z działalnością Leonarda da Vinci, jako naukowca, wynalazcy i inżyniera. Charakteryzują się wyjątkową urodą i zadziwiają kreatywnością twórcy. Prezentują także proces twórczy – od koncepcji, szkicu i ostateczne powstanie modelu – powiedział dyrektor Błażej Moder.

Polskim suplementem do wystawy będzie część pt. „Od marzeń o lataniu do fabryki snów. Polscy Leonardowie” opracowana przez zespół Narodowego Centrum Kultury Filmowej w Łodzi. Prezentuje on archeologię mediów, czyli wynalazki i projekty poprzedzające powstanie fotografii, filmu i kina.

Jednym z głównych bohaterów tej części ekspozycji jest polski inżynier, wynalazca, operator filmowy, reżyser, inżynier oraz przedsiębiorca, urodzony 4 kwietnia 1875 roku w Warszawie – Kazimierz Prószyński. Był on konstruktorem pionierskich aparatów kinematograficznych oraz kamer filmowych. Prószyński był pionierem polskiej oraz światowej kinematografii. Za wkład polskiego wynalazcy na tym polu uznaje się wynalezienie systemu umożliwiającego równomierny, skokowy przesuw taśmy filmowej minimalizujący drgania, eliminację wady migotania obrazu podczas projekcji filmu dzięki wynalezieniu obturatora oraz skonstruowanie aeroskopu, pierwszej ręcznej, automatycznej kamery filmowej ze stabilizacją obrazu.

Warto podkreślić, że przy okazji tej wystawy Narodowe Centrum Kultury Filmowej zdecydowało się na rekonstrukcję legendarnego biopleografu, którego twórcą był Kazimierz Prószyński. To wydarzenie bez precedensu i o ogromnym znaczeniu dla rodzimej kultury – nie tylko w jej filmowym aspekcie.

Partnerem technologicznym EC1 przy realizacji wystawy jest łódzka firma Hycom, która zaprojektowała i stworzyła aplikację mobilną, która stanowi integralną część ekspozycji „Leonardo da Vinci - Energia Umysłu”, warto ją więc zainstalować przed rozpoczęciem zwiedzaniem. Aplikacja pozwoli na zapoznanie się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami organizacyjnymi, jak ceny biletów, godziny otwarcia oraz pomoże bez problemu dotrzeć do łódzkiego EC1.

Podczas zwiedzania wystawy aplikacja Energia Umysłu oprowadza po kolejnych częściach ekspozycji i w łatwy sposób podaje informacje i ciekawostki związane z kolejnymi sekcjami ekspozycji i eksponatami. Pomaga też osobom niepełnosprawnym, dzięki głosowym opisom eksponatów oraz możliwości wezwania asystenta osób niepełnosprawnych zwiedzających EC1. Aplikacja sprawia, że uczestnictwo w wystawie jest pełne. Po jej uruchomieniu wystarczy skierować telefon na wybrany eksponat, aby uzyskać o nim więcej informacji.

Aplikacja Energia Umysłu jest dostępna na urządzenia z systemem iOS oraz Android. Będzie można ją pobierać od dnia otwarcia wystawy w sklepach App Store i Google Play oraz dzięki linkom na stronie wystawy.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Wizualizacja parkingu wielopoziomowego z usługami. Jest to pierwsza nagroda w konkursie zorganizowanym przez Biuro Architekta Miasta - Maja Wrońska, Przemysław Sobecki

Działka przy ul. Nawrot sprzedana. Powstanie tu wielopoziomowy parking

Aleksandra Hac / BRPiNM

Działka przy ul. Nawrot 3/5 w Łodzi została sprzedana za ponad 2,6 mln złotych. Inwestor - zgodnie z... więcej

W grudniu do użytku oddana zostanie nowa siedziba Straży Miejskiej w Łodzi oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Straż Miejska i Centrum Zarządzania Kryzysowego niebawem w nowej siedzibie

Tomasz Walczak / BPKSiT

W grudniu do użytku oddana zostanie nowa siedziba Straży Miejskiej w Łodzi oraz Centrum Zarządzania... więcej

Rozpoczęły się II Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego w Łodzi - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Szukasz pracy i chcesz się rozwijać? Zapraszamy na Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego

Marlena Kamińska / BPKSiT

Rozpoczęły się II Łódzkie Regionalne Targi Pracy i Rozwoju Osobistego w Łodzi. więcej

W budynku przy al. Piłsudskiego 67 wymieniono 156 pieców, przyłączając się jednocześnie do miejskiej sieci ciepłowniczej - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź walczy ze smogiem, program dotacji wymiany pieców coraz popularniejszy

Tomasz Walczak / BPKSiT

W 2018 roku miasto przeznaczyło 5 milionów złotych na program wymiany pieców. To o 2 miliony więcej... więcej

Budowa chodnika na ul. Cieszyńskiej - mat. ZIM

Układamy nowy chodnik na ulicy Rogozińskiego

Piotr Wasiak / ZIM

Zarząd Inwestycji Miejskich modernizuje chodniki zarówno przy dużych inwestycjach jak budowa ulicy... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.