Zacznij od bycia rodziną pomocową! Tak jak pani Joanna

Najpierw była wolontariuszką i rodziną pomocową w rodzinnym domu dziecka pod Łodzią. Jeździła tam razem ze swoimi biologicznymi synami.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Jej rolą było wspieranie rodziny zastępczej w opiece nad dziećmi na miejscu lub u niej w domu. Mogła przyjąć do siebie dzieci, gdy ich rodzice zastępczy chcieli skorzystać z przysługującego im urlopu lub wziąć udział w weekendowym szkoleniu wyjazdowym. Ale zdarza się też, że rodzina pomocowa jest potrzebna w sytuacji awaryjnej, gdy opiekunowie trafią do szpitala.

Dla pani Joasi ta 8-letnia przygoda była na tyle inspirująca, że z czasem sama również została rodziną zastępczą. Od ponad 1,5 roku prowadzi pogotowie rodzinne dla maluszków. I jest jednocześnie rodziną pomocową dla drugiej rodziny zastępczej. Obie regularnie się spotykają. Dzięki temu dzieci z ich pogotowi chętnie zostają z drugą ciocią, kiedy ta pierwsza chce przez kilka dni odpocząć od domowego gwaru.

Rodzina pomocowa dostaje pieniądze na utrzymanie dzieci proporcjonalnie do liczby dni, podczas których się nimi opiekowała, oraz 25 proc. wynagrodzenia (też w przeliczeniu na dni).

Proces zostania rodziną pomocową jest dokładnie taki sam jak u kandydatów na rodziny zastępcze. Zgłoszenia poprzez Fb lub mailowo na rodziny.zastepcze@mops.lodz.pl.

Newsa o rodzinie pomocowej przygotowała dziennikarka TVP3 Łódź Magdalena Majewska. Dziękujemy Pani Redaktor za upowszechnianie wiedzy o rodzicielstwie zastępczym wśród widzów łódzkiej TVP.

Link do materiału:

https://lodz.tvp.pl/531.../rodziny.zastepcze@%20mops.lodz.pl.

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt