Zaproszenie na spotkanie z Prezydentem Miasta Łodzi

  • kategoria:
  • NGO

W czasie, gdy mierzymy się z wyzwaniami związanymi z kryzysem klimatycznym oraz trudną sytuacją związaną z pandemią Covid-19 Łódź nie może nie mieć pomysłu na to, jak odnaleźć swoją drogę - kurs, który pozwoli nabrać nowego wiatru w żagle, a także zminimalizować negatywne skutki wydarzeń, na które często nie mamy wpływu. Dlatego serdecznie zapraszam do rozmów na temat kształtu strategii rozwoju Łodzi do roku 2030. 

Celem, który mi przyświeca jest opracowanie takiej idei dla miasta, która w maksymalny sposób włącza wszystkich interesariuszy. Łódź jutra musi być Łodzią nas wszystkich, z której każdy z nas może być dumny i w której każdy może realizować swoje cele i zaspokajać potrzeby. I do budowy której każdy dokłada swoją cegiełkę. 

Wiem, że łodzianki i łodzianie tworzący trzeci sektor są osobami kreatywnymi, wnoszącymi nieocenioną wartość w rozwój naszej społeczności. Strategia, którą razem wypracujemy pozwoli nam rozwijać współpracę sektora samorządowego z sektorem organizacji pozarządowych w nowych kierunkach.

Zapraszam na spotkanie, które odbędzie się dnia 15 września 2020 r. o godz. 17.00 w Pałacu Steinertów przy ul. Piotrkowskiej 272 i które, mam nadzieję, będzie początkiem naszych rozmów na temat kształtu kluczowego dla Łodzi dokumentu. Na spotkaniu przybliżę Państwu założenia wynikające z autorskiej analizy przeprowadzonej pod kierunkiem prof. Roberta Kozielskiego i poproszę o wskazanie celów i działań, które są najważniejsze z Państwa perspektywy. Będzie to punkt wyjścia do zaplanowanych na jesień i zimę konsultacji społecznych, które zwieńczone będą opracowaniem pełnej treści Strategii wiosną 2021 r. Zapraszam Państwa niezależnie od przedmiotu Państwa aktywności czy okresu funkcjonowania - tu liczy się chęć działania! 

Ze względów sanitarnych liczba miejsc na spotkaniu będzie ograniczona. Prosimy
o zgłaszanie chęci udziału poprzez przesyłanie do dnia 10 września br. zgłoszeń na adres
e-mail: k.snarska@uml.lodz.pl

 

Ważna informacja – jedna organizacja może być reprezentowana tylko przez jednego przedstawiciela. W zgłoszeniu poprosimy o podanie imienia i nazwiska osoby reprezentującej Państwa organizację.

Wszystkie zainteresowane organizacje, które nie będą mogły wziąć udziału w spotkaniu, otrzymają drogą mejlową link z transmisją on-line. 

Polecane aktualności

Siłownia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4

O!siłka czyli siłownia z budżetu obywatelskiego w łódzkiej szkole

Agnieszka Rutkowska / BRP

O!siłka to projekt siłowni z budżetu obywatelskiego. W ramach projektu wyremontowana została piwnica... więcej

CZAS przy ul. Rzgowskiej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Nowe Centrum Seniora czeka na otwarcie

BRP

Nowe Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora na Górnej czeka, by przyjąć seniorów. Centrum zostanie... więcej

Podsumowanie prac ŁSI. Helenówek -  fot. Archiwum UMŁ

Inwestycje Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej w 2020 roku

Agnieszka Rutkowska / BRP

W 2020 roku Łódzka Spółka Infrastrukturalna zrealizowała inwestycje na ponad 8 kilometrach... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (21.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

200 tys. zł na mikrogranty covidowe

Agnieszka Rutkowska / BRP

Do programu zakwalifikowane zostały 33 projekty, które będą realizowane przez organizacje... więcej

Kontakt