Zgarnęli drugi komplet

W meczu czwartej kolejki Ekstraligi zawodnicy Master Pharm Rugby Łódź pokonali zespół Orkana Sochaczew 33:24 (18:17). Łodzianie na swoim koncie zapisali komplet pięciu punktów za zdobycie czterech przyłożeń.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Niedzielne spotkanie rozgrywane na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego lepiej zaczęli przyjezdni z Mazowsza, którzy wyszli na prowadzenie 10:3. Jednak przed przerwą rugbiści Master Pharm wykorzystali błędy rywali, odrobili straty i objęli minimalne prowadzenie 18:17. W drugiej połowie łodzianie kontrolowali już przebieg meczu, powiększając swoją przewagę i co więcej, zgarnęli punkt bonusowy za przyłożenia.

Po drugim zwycięstwie, z kompletem 10 punktów łódzki zespół zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli, ale ma dwa zaległe mecze do rozegrania. Liderem jest Ogniwo Sopot (15 pkt, jeden zaległy mecz), druga jest Lechia Gdańsk (15 pkt), a trzecia Skra Warszawa (13 pkt).

Master Pharm Rugby Łódź – Orkan Sochaczew 33:24 (18:17)

Punkty dla Master Pharm: Brzozowski 18, Dobijański 5, Mchedlidze 5 i Kramarenko 5.
Master Pharm: Soafa, Kramarenko, Mchedlidze, Karpiński, Schevchenko, Nibladze, Mirosz, Plesiński, Urbaniak, Brzozowski, Seerane, Dobijański, Serafin, Pogorzelski, Wlaźlak.

Następny wyjazdowy mecz podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego rozegrają w sobotę, 25 września, a ich rywalem będzie warszawska Skra. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 18:00.