Funkcjonowanie komunikacji miejskiej

Zmiany w kursowaniu linii MPK

Komunikacja miejska kursuje bez zmian. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej. 

Aktualne rozkłady dostępne są na stronach: www.mpk.lodz.plwww.rozklady.lodz.pl, a także w aplikacjach mobilnych myBus i WatchLine.

Kupno biletów i migawek

Wszystkie sprawy dotyczące zakupu biletów okresowych można załatwić w siedzibie MPK przy ulicy Tramwajowej. Zachęcamy jednak do zakupu biletów za pomocą biletomatów stacjonarnych, w pojazdach lub przez aplikacje mobilne.

Bilety okresowe można zakupić przez biletomaty i sklep internetowy www.migawka.lodz.pl oraz korzystając z aplikacji zbiletem.pl.

Bilety jednorazowe można zakupić za pośrednictwem biletomatów lub 6 aplikacji mobilnych. Ich wykaz znajduje się na stronie MPK: http://www.mpk.lodz.pl/showarticleslist.action?category=1322&Kup+bilet+za+pomoc%C4%85+kom%C3%B3rki

Działania MPK-Łódź w walce z koronawirusem

Miejski przewoźnik zachowuje najwyższe standardy bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi WHO.

W pojazdach MPK – Łódź codziennie dezynfekowane są poręcze, uchwyty, biletomaty, kasowniki i kabiny kierujących. Wykorzystywany jest do tego specjalistyczny preparat.

Pasażerowie nie muszą dotykać biletomatu dłonią, by kupić bilet. Ekrany w biletomatach można obsługiwać przy pomocy przedmiotów takich jak np. długopis czy ołówek.

Przywrócona została strefa bezpieczeństwa w obrębie kabiny kierującego – z zakazem wstępu dla pasażerów. W związku z tym przednie drzwi pojazdów są zablokowane.

Kontakt