Wspominają matkę, Ammu, która rozbita po nieudanym małżeństwie, wróciła do rodzinnego domu w Ajemenem, małym miasteczku na zachodzie Indii. Przez pryzmat odkrytej tajemnicy historia minionych lat rysuje stracone przez brutalną ingerencję dorosłych, pełne obaw i rozpaczy dzieciństwo, i jego wpływ na późniejsze życie bliźniąt. Tekst porusza przede wszystkim problem dyskryminacji kobiet w Indiach. Na poziomie prawnym, społecznym, kulturowym i politycznym wciąż są obywatelkami drugiej kategorii, podobnie jak przedstawiciele niższych kast. Dyskryminacja ze względu na płeć i pochodzenie jest przyczyną tragedii, które spotykają bohaterów i bohaterki powieści.
reżyseria, scenariusz: Marcin Brzozowski
muzyka: Szymon Brzóska
muzyka wykonywana na żywo: Barbara Drążkowska, B. C. Manjunath
obsada: Anna Bolewska, Anna Bieżyńska, Anna Biernacik, Mateusz Więcławek, Mateusz Czwartosz
kostiumy: Paulina Ptasznik, projektantka współpracująca z Teatrem Szwalnia, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru, studentka Pracowni Projektowania Ubioru prowadzonej przez prof.ASP Małgorzatę Czudak oraz Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej prof. ASP Lidii Choczaj
zespół: studenci III roku wydziału aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi
Marcin Brzozowski – profesor nadzw. Szkoły Filmowej w Łodzi, aktor reżyser, twórca i dyrektor programowy Teatru Szwalnia w Łodzi.
Szymon Brzóska – kompozytor związany ze światem tańca współczesnego. Napisał muzykę dla m.in. Sidi Larbi Cherkaoui, Davida Dawsona, Marii Pages, Vladimira Malakhova, współpracując z takimi teatrami tańca jak Het Nationale Ballet, Semperoper Ballet czy Goteborg Dance Company.
Barbara Drążkowska – pianistka, laureatka Grand Prix oraz Sound New Award na XIII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie (2009). Współpracuje m.in. z Pawłem Mykietynem, Szymonem Brzóską, Bartoszem Smorągiewiczem, Rafałem Zapałą, Wimem Henderickx, Jorritem Tamminga, José María Sánchez, Verdú. Występuje w najpoważniejszych salach koncertowych Europy, Stanów Zjednoczonych, Azji oraz Australii.
Basavanahalli CHandramouli Manjunath – muzyk hinduski, perkusista, mistrz katakol, współpracujący z wieloma teatrami i muzykami europejskimi.
wstęp bezpłatny, rezerwacja: promocja@teatrszwalnia.pl
czas trwania: 120 minut
miejsce: Teatr Szwalnia, ul. A. Struga 90
organizator: Koło Naukowe studentów III roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi.