W ramach Dotknij Teatru 23.05.2021 odbędzie się SPEKTAKL PLENEROWY "Kosmiczna buda jarmarczna".
Spektakl jest przeznaczony dla całych rodzin, więc AOIA liczy na Państwa obecność - spotkajcie się z teatrem
Teatr Czerwony Pegaz zaprasza!
"Teatr przyjechał i rozstawia swoją budę! I to nie byle jaką – kosmiczną. Zaraz zacznie się przedstawienie! Tutaj śmiech, gonitwy i żarty, radość dla małych i dużych. Jednak niech nikogo nie zwiedzie niewielkie okno lalkowej sceny – nasz spektakl zdaje się całkiem serio pytać: czy naukowcy i ich maszyny ocalą świat? A może wręcz przeciwnie – to oni staną się przyczyną jego zniszczenia? „Kosmiczna buda jarmarczna” to połączenie tradycji z patrzeniem do przodu i pytaniem: czy my, ludzie, obraliśmy właściwą drogę?"
23 maja 2021 , godz. 12.00, 12.45, 13.30, 14.15 - Park im. J. Piłsudskiego (Zdrowie) - Aleja Orlicz Dreszera
Reżyseria i opracowanie tekstu: zespół
Występują: Marynia Janus, Bartek Gajda
scenografia i lalki: Marynia Janus
Wstęp jest wolny, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną bardzo prosimy o przestrzeganie zasad dystansu społecznego.
Marynia Janus – wieloboistka teatralna: lalkarka, aktorka, producentka teatralna, pedagog teatru, teatrolog. Absolwentka kierunku aktorskiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza, studiowała też na Staatliche Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie. Absolwentka podyplomowych studiów pedagogika teatru prowadzonych przez Instytut Teatralny oraz Uniwersytet Warszawski oraz kulturoznawstwa, spec. produkcja teatralna na Uniwersytecie Łódzkim, doktorantka w Katedrze Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego. Stała współpracowniczka Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki „Ależ Gustawie!”. Jako aktorka współpracowała z Olsztyńskim Teatrem Lalek, Teatrem Szkolnym im. J. Wilkowskiego w Białymstoku, Fundacją Tworzenia i Promowania Sztuki „Ależ Gustawie!”, występowała w etiudach studenckich PWSFTviT, współpracowała ze Studiem Piosenki przy Domu Literatury. Pracuje nad autorskimi spektaklami i akcjami performatywnymi. Jako niedoszła inżynier szuka stale lepszych rozwiązań nie tylko technicznych problemów. Rozdarta między sceną a lasem
Bartosz Gajda – aktor, śpiewak, muzyk – zawsze brzmi dobrze! Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, wydział wokalno – aktorski, klasa śpiewu (bas-baryton) pod kierunkiem prof. Stanisława Heimbergera oraz Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi, klasa fortepianu. Studiował także kulturoznawstwo, spec. produkcja teatralna na Uniwersytecie Łódzkim. Prowadzi własną działalność gospodarczą Jako aktor współpracował z teatrami: Teatrem Wielkim w Łodzi; Teatrem Muzycznym w Łodzi; Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi; Operą na Zamku w Szczecinie; Operą Wrocławską, Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz z Filharmonią Łódzką. Obecnie – freelancer – występuje jako aktor na scenie i w filmie. Zajmuje się pisaniem scenariuszy i muzyki do przedstawień, produkcją teatralną, publikacją nagrań dźwiękowych, rejestracją dźwięku do przedstawień i aranżacjami utworów.
Organizatorem DT 2021 jest AOIA.
Projekt DT 2021 jest dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Patronat honorowy Prezydenta Miasta Łodzi.