Data: 29 listopada 2024 | PIĄTEK
Godzina: 17:00
Miejsce: Sala C_101, budynek C, I piętro, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
Wiek uczestników: dzieci w wieku 7-10 lat, wraz z bliskimi im dorosłymi
Czas trwania: 90 minut
Bilety: 20 zł za osobę
Zakup biletów: https://kicket.com/embedded/rezerwacja/288441
Więcej informacji: https://kropkapluskreska.pl/
"Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane" to siedem opowieści na motywach baśni ludowych, których bohaterkami jest siedem dziewczynek. W każdej historii bohaterka wyrusza w drogę – bardziej lub mniej metaforyczną – aby zdobyć jakąś moc, lepiej poznać siebie oraz przekonać się, w jaki sposób może mieć wpływ na swoje własne szczęście.
Spotkanie z jedną z baśni – opowieścią "Kije samobije" - to zaskakujący warsztat nie tylko o (braku) pewności siebie i samoakceptacji, ale także o pewnym tajemniczym głosie, który często nam towarzyszy. Jest tak przekonujący, że wierzymy mu i robimy, co każe, tymczasem okazuje się, że głos ten nie zawsze mówi prawdę. Skąd się wziął? Jak go rozpoznać i odróżnić od głosów, które rzeczywiście życzą nam dobrze?
Roksana Jędrzejewska-Wróbel – uznana autorka ponad 40 książek dla dzieci i młodzieży, popularyzatorka dobrej literatury dziecięcej. Swoją twórczość prezentowała we Włoszech, Niemczech, Irlandii, Francji i Holandii. Pisarka, scenarzystka, autorka sztuk teatralnych, słuchowisk, tekstów do podręczników. Z wykształcenia doktor literaturoznawstwa. Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, Nagrody Żółtej Ciżemki, konkursu Literacka Podróż Hestii, a także – aż trzykrotnie! - konkursu Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka" (2009, 2017, 2019). Jej książki wpisane są na Złotą Listę Fundacji ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom", Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz międzynarodową Listę Białych Kruków (The White Ravens). Za zasługi dla kultury odznaczona medalem "Gloria Artis". Laureatka Pegazika – nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Zadanie jest współfinansowane z dotacji Miasta Łodzi.