Historia spektaklu rozpoczyna się w momencie, w którym królestwo zostało już podzielone pomiędzy dwie córki Króla Leara – Goneril i Regan – a władza ich ojca została już przez nie ograniczona. W tym samym czasie, Edmund – nieprawowity syn Hrabiego Gloucester, powraca do królestwa z wygnania, aby dochodzić swoich praw do dziedziczenia. Następująca fala niedomówień, niesłusznych oskarżeń i intryg sprowadza jedynie zniszczenie, upadek i śmierć.
Pięciu aktorów i pięć lalek, 20 metrów białego papieru, 75 minut napinających wszystkie ludzie uczucia i emocje, niesamowita mieszanka wybitnego aktorstwa, teatr fizyczny i teatr lalek, który nie pozwala usiedzieć w fotelu.
„Lear. The Bastard's Story” jest próbą przyjrzenia się i sprawdzenia klasycznego tekstu oraz opowiedzenia starej i dobrze znanej historii w zupełnie inny, współczesny sposób. Spektakl łączy sztuki wizualne i performatywne i sceniczne, kreatywność i innowacyjność, z pięcioma aktorami i lalkami na scenie. Przedstawienie opowiada tę historię w oryginalny i nowoczesny sposób.
Twórcy: Malenki Theatre (Izrael)
Autor tekstu: William Shakespeare
Koncepcja: Boris Entin
Adaptacja i reżyseria: Michael Teplistky
Scenografia, Kostiumy, Lalki, Reżyseria światła: Vadim Keshersky
Muzyka: Eugene Levitas
Zdjęcia: Oleg Evstafyev
Obsada: Dima Ross, Ori Levanon, Leon Moroz, Ksenia Moroz, Hadas Eyal
Malenki Theatre z Izraela, założony został w 1998 roku, w Tel Aviv, przez grupę imigrantów, absolwentów najlepszych rosyjskich szkół teatralnych. Od początku swojego istnienia Teatr znalazł dla siebie niszę, a jego spektakle stały się prawdziwą częścią izraelskiego środowiska kulturalnego. Teatr regularnie gra przedstawienia w języku rosyjskim i hebrajskim. Specjalizuje się w adaptacjach i bardzo nowoczesnych interpretacjach słynnych, klasycznych utworów literackich, dzięki czemu szybko zdobył uznanie krytyków i publiczności.
Teatr Malenki jest także producentem festiwali: Days of Shining Festival, In first Reading Festival. Teatr reprezentował Izrael na wielu festiwalach na świecie, między innymi w: Chinach, Polsce, Korei Południowej, Serbii, Macedoniii, Mołdawii.
Więcej informacji na stronie: http://www.retroperspektywy.com.
Organizatorzy: Festiwal Retroperspektywy 2018 i Teatr CHOREA.
Informacje dodatkowe:
spektakl dla widzów powyżej 12 roku życia;
po spektaklu zapraszamy na spotkanie z twórcami. Rozmowę poprowadzi Anna Banach.
Bilety:
bilety: 30 zł (normalny) / 20 zł (ulgowy);
rezerwacje dostępne od 1 sierpnia 2018, za pośrednictwem formularza online oraz telefonicznie: +48 506 103 207, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00-17:00.
Czas i miejsce:
26 sierpnia (niedziela) 2018
godzina 20:00 - 22.00
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi
Teatr CHOREA
Tymienieckiego 3, 90-365 Łódź