Wszystkie detale architektoniczne znajdują się w folderze przygotowanym przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Publikacja pozwala odkryć piękno łódzkiej architektury, odnoszące się do przemysłowej historii Łodzi. Zawiera opisy 24 lokalizacji w ścisłym centrum miasta, które swoimi zdobieniami nawiązują do przemysłu włókienniczego. Poza nimi na folder składają się także rysunki oraz mapa, które ułatwią odnalezienie detali w miejskiej przestrzeni. Dzięki temu można samodzielnie przemierzać miasto w poszukiwaniu architektonicznych pereł. Trasa proponowana przez Muzeum wynosi ponad 5 km. Jej początek mieści się przy ul. Piotrkowskiej 282 – siedzibie Muzeum – gdzie na prostej elewacji budynku dawnej fabryki można znaleźć stylizowane litery „LG” tworzące monogram Ludwika Geyera, założyciela przedsiębiorstwa. Kierując się w stronę centrum będzie można odszukać detale na kamienicach i pałacach największych łódzkich rodzin fabrykanckich. Na odnalezienie czekają choćby lwy trzymające w pyskach czółenka tkackie czy najsłynniejsze w Łodzi atlasy. Koniec trasy znajduje się na rynku Łódzkich Włókniarek, który upamiętnia trud pracy tysięcy kobiet zatrudnionych w łódzkim przemyśle włókienniczym.
Bezpłatne egzemplarze folderu dostępne są w siedzibie Muzeum oraz Łódzkiej Informacji Turystycznej (ul. Piotrkowska 28).
Więcej informacji na stronie Muzeum.
Czas i miejsce:
16 czerwca (sobota) 2018
godz. 13.00
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282
+48 (42) 683 26 84
e-mail: promocja@muzeumwlokiennictwa.pl
http://www.muzeumwlokiennictwa.pl/
Przypominamy, że w poniedziałki większość instytucji kultury jest zamknięta dla zwiedzających. Prosimy sprawdzić na ich stronach dni i godziny otwarcia.