Tego dnia wszyscy będą mogli bezpłatnie skonsultować się z psychologami i specjalistami z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zarówno osoby, które doświadczają kryzysu psychicznego i chciałyby dowiedzieć się, gdzie i jak uzyskać pomoc psychologa lub psychiatry, jak i te, które nigdy nie korzystały z takiej pomocy, choć czują, że jej potrzebują.
Ponadto będzie można skorzystać z pomiarów w kiosku profilaktycznym. W ciągu kilku minut sprawdzimy najważniejsze parametry: BMI, ciśnienie krwi, poziom tkanki tłuszczowej czy tłuszczu trzewnego.
W poniedziałek, 27 lutego:
- porozmawiasz ze specjalistami w dziedzinie psychologii i psychiatrii ze Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łodzi Szpitala im. dr. J. Babińskiego;
- porozmawiasz ze specjalistą z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 w Łodzi;
- uzyskasz odpowiedzi na pytania od przedstawicielki Stowarzyszenia „Dla Rodziny” – Katarzyny Siedleckiej – psycholożki, specjalistki psychologii zdrowia i psychologii klinicznej;
- porozmawiasz z mgr. psychologii, Emilem Ottą;
- porozmawiasz z doradcami na temat prowadzonych przez NFZ programów profilaktycznych oraz zasada leczenia;
- potwierdzisz Profil Zaufany i uzyskasz pomoc w logowaniu do Internetowego Konta Pacjenta;
- wyrobisz kartę EKUZ.
Bezpłatne spotkania na temat zdrowia w Sali Obsługi Klienta NFZ odbywają się regularnie. Informację o kolejnych można znaleźć na stronie internetowej www.nfz-lodz.pl. Sala obsługi przy ul. Targowej 35 czynna jest w poniedziałki w godz. 8:00–18:00 oraz od wtorku do piątku w godz. 8:00–16:00.