Puls Literatury w Łodzi. Marek Bieńczyk laureatem nagrody im. Juliana Tuwima

W niedzielę, 10 grudnia podczas gali w Monopolis wręczono Nagrodę Literacką im. Juliana Tuwima za całokształt twórczości, którą tym razem został uhonorowany Marek Bieńczyk.

Bieńczyk to laureat Nagrody Literackiej Nike, tłumacz m.in. Emila Ciorana i Milana Kundery, eseista i historyk literatury. Konkurencję miał silną, wśród nominowanych znalazły się też Julia Fiedorczuk i Dorota Masłowska. 

W ubiegłym roku Nagrodę Literacką im. Juliana Tuwima odebrał Jerzy Jarniewicz.

Nagroda im. Tuwima na zakończenie Pulsu Literatury

Pod hasłem przewodnim „Na skraju utopii" przez dziesięć dni odbyło się ponad czterdzieści wydarzeń, w tym spotkań autorskich i premier książkowych z udziałem tak znakomitych gości, jak Małgorzata Rejmer, Joanna Kuciel-Frydryszak, Izabela Morska, Jakub Żulczyk, Jerzy Jarniewicz, Małgorzata Lebda czy Andrzej Muszyński.

Wydarzenia festiwalu, łącznie z galą były rejestrowane. Można do nich wrócić oglądając je na Facebooku Dom Literatury w Łodzi oraz kanale YT.


Polecane aktualności

fot. ŁÓDŹ.PL

Modernizacja zajezdni Chocianowice przyspiesza. Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Prace na terenie 120-letniej zajezdni Chocianowice prowadzone są rzez firmę Budimex na obszarze… więcej

fot. ŁÓDŹ.PL

Mural z wizerunkiem Kazimierza Górskiego odsłonięty w Szkole Mistrzostwa Sportowego [ZDJĘCIA]

red / ŁÓDŹ.PL

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza… więcej

fot. ŁKS

ŁKS Łódź odpada z Pucharu Polski po emocjonującym meczu ze Stalą Mielec

JB / ŁÓDŹ.PL

Mogłoby się wydawać, że starcie drużyny z Ekstraklasy z pierwszoligowcem nie będzie obfitowało w… więcej

fot. Envato Elements

Powrót do szkoły - jak go przetrwać? Poradnik dla dzieci i rodziców

a.pe / ŁÓDŹ.PL

W czwartek, 1 września zaczyna się nowy rok szkolny. Przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą… więcej

fot. mat. pras.

Co robić w weekend w Łodzi? Najciekawsze wydarzenia w mieście [PRZEWODNIK]

red / ŁÓDŹ.PL

Spotkania ze sławami polskiej fantastyki, koncert Krystiana Ochmana, hity kinowe na Polówce - w… więcej

Kontakt