Trwają przygotowania do uruchomienia placówek dziennego pobytu w Łodzi

Łódzkie Domy Dziennego Pobytu oraz Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora wznawiają działalność. Sprawdź od kiedy można skorzystać z ich oferty i jakie obostrzenia sanitarne będą w nich obowiązywać.

fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
Trwają przygotowania do uruchomienia placówek dziennego pobytu w Łodzi
5 zdjęć
fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Domy Dziennego Pobytu

Pomiar temperatury, maseczki i rękawiczki, kilkuosobowe grupy, systematyczna dezynfekcja oraz wietrzenie pomieszczeń – tak od 1 lipca będzie wyglądał pobyt w placówkach dziennego pobytu w Łodzi. Na nowych zasadach i z zachowaniem reżimu sanitarnego wracamy do nowej normalności, w której priorytetem będzie zapewnienie bezpieczeństwa podopiecznym oraz pracownikom ośrodków.

- Jako jedyni w Polsce nie zamknęliśmy całkowicie działalności domów dziennego pobytu, dostarczając naszym seniorom posiłki bezpośrednio do mieszkań. Od 1 lipca ruszamy pełną parą z pracą DDP-ów, w tym też domów dla osób z niepełnosprawnościami. Chcemy, by wszyscy którzy chcą skorzystać z oferty placówek dziennego pobytu na terenie Łodzi, mieli taką możliwość. Oczywiście będziemy musieli działać na trochę innych zasadach. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zabezpieczyliśmy nasze placówki w odpowiednie wytyczne. Przygotowaliśmy ponad 900 miejsc, które będą dostępne dla łódzkich seniorów, nawet mimo sezonu urlopowego – zapowiada Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Łodzi.

Senior przed wejściem do domu dziennego pobytu będzie miał mierzoną temperaturę, musi być również wyposażony w maseczkę oraz rękawiczki. Posiłki będą wydawane w turach, a zajęcia prowadzone w małych grupach.

Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora

Podobne obostrzenia obowiązywać będą w dwóch łódzkich Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora, przy ul. Libelta 16 oraz Szpitalnej 6.

Jak podkreśla Wojciech Kosakowski, kierownik Oddziału ds. Polityki Senioralnej Wydziału Zdrowia UMŁ najważniejszy jest komfort oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa: - Krótki wywiad medyczny, pomiar temperatury oraz ograniczone grupy. W zajęciach sportowo-rekreacyjnych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 6 osób, w tematycznych takich jak szkolenia komputerowe, nauka brydża czy joga śmiechu - 10 seniorów. Pomieszczenia będą regularnie wietrzone, a po każdych zajęciach również dezynfekowane.

Na zajęcia w CZAS obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń, a chętni by zapisać się na warsztaty, muszą skontaktować się bezpośrednio z koordynatorem każdej placówki.

Więcej o Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora: https://uml.lodz.pl/seniorzy/projekty/centra-zdrowego-i-aktywnego-seniora/

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt