Będzie bezpieczniej. Kolejne kamery monitoringu na łódzkich osiedlach

25 nowych kamer miejskiego monitoringu pojawi się do końca roku na łódzkich ulicach. Tym razem znajdować się one będą w pasażu Abramowskiego, na Kozinach, w parku Podolskim i na osiedlu im. Montwiłła-Mireckiego. Inwestycja realizowana jest ze środków Budżetu Obywatelskiego.

- Dzięki głosom mieszkańców system monitoringu miejskiego w Łodzi rozbudowuje się właśnie w ramach budżetu obywatelskiego. Koszt tej inwestycji to 1,5 miliona złotych. Z doświadczenia wiemy, że tam, gdzie montowane są kamery poprawia się poczucie bezpieczeństwa - powiedział Zbigniew Kuleta, komendant Straży Miejskiej w Łodzi.

W dwóch z lokalizacji, w których rozbudowany zostanie system monitoringu pojawią się także głośniki tubowe – w parku Podolskim oraz w pasażu Abramowskiego. W tym drugim powstaną także dwa urządzenia SOS, które pozwalają mieszkańcom na szybką sygnalizację Straży Miejskiej niebezpiecznego zdarzenia. Podobne urządzenie znajduje się już m.in. na ulicy Piotrkowskiej przy ul. Tuwima.

- Dzięki urządzeniom SOS możemy szybko zgłosić niepokojące nas zdarzenia do operatora monitoringu miejskiego. Wówczas dyżurujący strażnicy natychmiast sprawdzają czy faktycznie dochodzi do takiego zdarzenia i w razie konieczności wysyłany jest patrol. Mamy też głośniki IP, pozwalające szybko i np. zwrócić uwagę, że widzimy dane zjawisko. To są skuteczne urządzenia - powiedział Ryszard Kozłowski z Wydziału Dowodzenia Straży Miejskiej w Łodzi.

Po realizacji inwestycji system monitoringu składać się będzie łącznie z 719 kamer, rozmieszczonych w 255 lokalizacjach. 47 kamer pochodzi z projektów Budżetu Obywatelskiego.

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt