II Łódzki Panel Obywatelski „W jaki sposób zredukować szkodliwą emisję gazów cieplarnianych na terenie Łodzi o 55% do 2030 roku?”

Zgłoś się i otrzymaj 800 zł wynagrodzenia.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Antonina Majchrzak, radna Rady Miejskiej w Łodzi: - Panel obywatelski to wiodące narzędzie nowoczesnych demokracji. W odróżnieniu od zwykłych konsultacji społecznych rekomendacje na nim wypracowane są wiążące. Łódź to miasto współtworzone przede wszystkim przez obywateli. Chcemy pochylić się nad bardzo ważnym tematem związanym z panelem klimatycznym. Pragniemy ograniczyć przez nasze miasto emisję gazów cieplarnianych o 55% do 2030 roku. Najistotniejsze będą rekomendacje wypracowane przez łodzian. Założeniem panelu obywatelskiego jest wyłonienie reprezentatywnej grupy mieszkańców, która będzie zróżnicowana pod względem płci, wieku, wykształcenia i zamieszkiwanych dzielnic. Zamierzamy poznać rozwiązania łodzian dotyczące danego problemu. Mieszkańcy wezmą udział w budowaniu strategii miasta, a także otrzymają wynagrodzenie za udział w panelu klimatycznym wynoszące 800 zł brutto. Spotkania będą odbywały się od lutego do maja 2023 roku.

Mikołaj Stefanowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - Mieszkańcy Łodzi mogą zgłaszać się do panelu obywatelskiego do 14-go lutego 2023 roku. Mają możliwość zrobić to na dwa sposoby. Mogą złożyć w bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego specjalny wniosek lub wypełnić dokument dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta Łodzi.  Akcję organizuje Miasto Łódź oraz Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego. Panel obejmie dwa rodzaje zebrań. Pierwsze będą spotkaniami edukacyjnymi z ekspertami, a drugie – warsztatami. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się.

Polecane aktualności

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Pamięć o Marszałku

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji przypadającej 12 maja 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty… więcej

Odebrano im dzieciństwo. Przywracamy im pamięć.

Tomasz Walczak / BRP

Narodowy Dzień Zwycięstwa - 8 maja to również Święto Dzieci Wojny. W Łodzi, przed Pomnikiem… więcej

Kontakt