PiS zapomniał, że liczy się nie ilość, a jakość. O tym, co zrobili łódzcy ministrowie dla miasta

Odbyła się konferencja na której radni Rady Miejskiej w Łodzi podsumowali łódzkich ministrów

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Za rządów PiS Łódź miała najwięcej ministrów w historii, ale ich dorobek dla naszego miasta jest mizerny. Zbigniew Rau jest nikim innym jak człowiekiem widmo. Wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go w Łodzi nie widział. Nie przypominamy sobie, by Zbigniew Rau kiedykolwiek walczył o interesy łodzian, a miał ku temu wszystkie potrzebne narzędzia. Zamiast tego skompromitował miasto w aferze wizowej. Podobnie pracował dla mieszkańców Piotr Cieplucha. Zamiast pomagać łodzianom, chociażby poprzez Fundusz Sprawiedliwości, to wolał bawić się w celebrytę w Internecie. Nie ma co się dziwić. Przecież pieniądze z funduszu nie miały być dla mieszkańców, a dla zaprzyjaźnionych polityków.

Emilia Susniło-Gruszka, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Niestety ministrowie z Łodzi pomimo swoich wpływów nie zrobili zbyt wiele dla miasta. Waldemar Buda kandydował nie tylko na posła, ale przed laty również na prezydenta miasta. Wiele obiecywał w ostatnich latach. Fundusze unijne, mieszkania, remonty. Niestety niewiele się z tych obietnic spełniło. Wisienką na torcie jest brak tunelu pod ul. Widzewską. Wiele o nim mówił, ale niestety na tym się skończyła jego aktywność.

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Na koniec trzeba wspomnieć o Włodzimierzu Tomaszewskim. Były wiceprezydent robił nam długie wykłady na sesjach rady miejskiej, jak powinien wyglądać samorząd. Jak już się dostał do rządu, to nic ze swoich obietnic nie spełnił. Składaliśmy projekt ustawy o rewitalizację łódzkich zabytków. Włodzimierz Tomaszewski uważał, że wie lepiej jak przeprowadzić taką inwestycję, dlatego złożył własny projekt. Niestety jest niewiarygodny nie tylko dla nas, ale również dla PiS. Dlatego ani jeden, ani drugi projekt nie został urzeczywistniony. Podsumowując. Może to była największa reprezentacja ministerialna w historii łódzkiego samorządu, ale przyniosła ona najgorsze efekty.

Polecane aktualności

Dla pokoju i praw człowieka! "Błękitny marsz" z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Błękitno-biały marsz pochód przeszedł ulicą Piotrkowską, wznosząc apele o dialog i przyjaźń między… więcej

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

Kontakt