PiS zapomniał, że liczy się nie ilość, a jakość. O tym, co zrobili łódzcy ministrowie dla miasta

Odbyła się konferencja na której radni Rady Miejskiej w Łodzi podsumowali łódzkich ministrów

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Za rządów PiS Łódź miała najwięcej ministrów w historii, ale ich dorobek dla naszego miasta jest mizerny. Zbigniew Rau jest nikim innym jak człowiekiem widmo. Wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go w Łodzi nie widział. Nie przypominamy sobie, by Zbigniew Rau kiedykolwiek walczył o interesy łodzian, a miał ku temu wszystkie potrzebne narzędzia. Zamiast tego skompromitował miasto w aferze wizowej. Podobnie pracował dla mieszkańców Piotr Cieplucha. Zamiast pomagać łodzianom, chociażby poprzez Fundusz Sprawiedliwości, to wolał bawić się w celebrytę w Internecie. Nie ma co się dziwić. Przecież pieniądze z funduszu nie miały być dla mieszkańców, a dla zaprzyjaźnionych polityków.

Emilia Susniło-Gruszka, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Niestety ministrowie z Łodzi pomimo swoich wpływów nie zrobili zbyt wiele dla miasta. Waldemar Buda kandydował nie tylko na posła, ale przed laty również na prezydenta miasta. Wiele obiecywał w ostatnich latach. Fundusze unijne, mieszkania, remonty. Niestety niewiele się z tych obietnic spełniło. Wisienką na torcie jest brak tunelu pod ul. Widzewską. Wiele o nim mówił, ale niestety na tym się skończyła jego aktywność.

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Na koniec trzeba wspomnieć o Włodzimierzu Tomaszewskim. Były wiceprezydent robił nam długie wykłady na sesjach rady miejskiej, jak powinien wyglądać samorząd. Jak już się dostał do rządu, to nic ze swoich obietnic nie spełnił. Składaliśmy projekt ustawy o rewitalizację łódzkich zabytków. Włodzimierz Tomaszewski uważał, że wie lepiej jak przeprowadzić taką inwestycję, dlatego złożył własny projekt. Niestety jest niewiarygodny nie tylko dla nas, ale również dla PiS. Dlatego ani jeden, ani drugi projekt nie został urzeczywistniony. Podsumowując. Może to była największa reprezentacja ministerialna w historii łódzkiego samorządu, ale przyniosła ona najgorsze efekty.

Polecane aktualności

Ogrody społeczne - edycja 2024

MM / KS

Start IV, warzywno-owocowej edycji programu Ogrody Społeczne. Nabór wniosków trwa od 26 lutego do 18… więcej

Zbieramy deszczówkę i Zazieleniamy - nabór do edycji 2024

MM / KS

Miejskie dotacje na rzecz rozwiązań małej retencji i zazieleniania najbliższego otoczenia cieszą się… więcej

O Climate City Mission i NEEST w Brukseli

MM / KS

Prezydent Hanna Zdanowska uczestniczy w Brukseli w posiedzeniu URBAN Intergroup pod przewodnictwem… więcej

53 lata temu Łódź stanęła w obronie swoich praw. W Manufakturze obchodzono rocznicę strajku włókniarek.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W 1971 r. łódzcy włókniarze i włókniarki przerwali pracę na znak protestu przeciwko podwyżkom… więcej

Pamięci Romów i Sinti zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

W listopadzie 1941 roku na terenie Litzmannstadt Getto Niemcy utworzyli podobóz cygański, do którego… więcej

Kontakt