Program Teleopieki działa. Opaska ratunkowa ocaliła życie pani Barbary

Opaski, które mogą uratować życie łodzianom wciąż są dostępne. Można je zdobyć w Urzędzie Miasta Łodzi, który od lutego wraz z firmą HRP realizuje program Teleopieki. Skorzystało z nich już 1000 osób, a kolejne 1000 opasek czeka na chętnych.

fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Program Teleopieki działa. Opaska ratunkowa ocaliła życie pani Barbary

- To niewielki przedmiot, a może zrobić największą sprawę, czyli uratować ludzkie życie. Zachęcam wszystkich seniorów oraz osoby schorowane i z niepełnosprawnością, by skorzystały z tego programu i pobrały opaski. Wystarczy wykonać kilka kroków do Urzędu Miasta Łodzi, podpisać umowę i wziąć opaski - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Jedną z osób, które skorzystały z tego programu jest pani Barbara Nowak, łódzka seniorka. Dzięki temu, że posiada opaskę udało się uratować jej życie. - Mimo niepełnosprawności i wielu schorzeń jestem osobą aktywną. Pewnego razu poszłam do klubu seniora i zrobiło mi się słabo. Mając już na sobie opaskę, nacisnąłem odpowiedni przycisk i niedługo przyjechało pogotowie. Okazało się, że mam bardzo wysokie ciśnienie. Dzięki tej opasce udało się uratować moje życie - powiedziała pani Barbara, która dodała: - Namówiłam już kilkanaście osób, aby też zaopatrzyły się w taką opaskę.

Dyrektor firmy HRP Jakub Kobyliński tłumaczy: - Opaska ma prosty, ale skuteczny system działania. Po naciśnięciu przycisku łączy się od razu z pogotowiem i centralą Teleopieki. Jeśli występuje realne zagrożenie życia bądź utraty zdrowia, pomoc natychmiastowo wysyłana jest na miejsce. Ale to nie jedyna funkcja opaski, bo służy ona także jako telefon, przez który można powiadomić o zagrożeniu. Ponadto na bieżąco monitoruje podstawowy stan zdrowia użytkownika.

Przekonała się o tym także pani Barbara, do której późną nocą zadzwoniono z centrali Teleopieki, że ma bardzo wysokie tętno. Po wzięciu odpowiednich leków, tętno wróciło do normy i pani Barbara spokojnie zasnęła.

Od połowy lutego, kiedy program Teleopieki zaczął funkcjonować zarejestrowano 60 wezwań pogotowia. Dzięki bieżącemu monitoringowi u 120 osób wykryto zaś podwyższony puls.

Kliknij i dowiedz się więcej o programie Teleopieki

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt