Pytania o broszurę wydaną przez PFN

- Polska Fundacja Narodowa znowu „błyszczy”. Tym razem dzięki absurdalnej, pełnej błędów broszurze o dekomunizacji ulic. To marnotrawstwo publicznych pieniędzy – mówił na konferencji prasowej radny PO Bartosz Domaszewicz.

Chodzi o niemal 60-cio stronicową pozycję wydaną w tym roku ze środków PFN i dotyczącą regionu łódzkiego. W broszurze czytamy: „Niektóre Rady Miejskie w łódzkim nie wykonały ustawowego obowiązku i nie dokonały zmian ( w myśl tzw. ustawy dekomunizacyjnej), dlatego Wojewoda Łódzki, po uzyskaniu opinii IPN o niezgodności z ustawą części obowiązujących nazw, wydał zarządzenia zastępcze ustanawiające nowych patronów, którzy zostali przedstawieni w tej publikacji”.

- Przypomnę, że  Polska Fundacja Narodowa odpowiada za billboardy o sędziach. Utopiła także pieniądze w koncepcję rejsu Mateusza Kusznierewicza. Ta sama fundacja dosyć niespodziewanie przysłała do Urzędu Miasta Łodzi, bez pisma wstępnego i słowa wyjaśnienia, 30-sto kilogramową paczkę zawierającą broszury dotyczące dekomunizacji ulic. Zostały napisane na kolanie i zawierają mnóstwo błędów – ortograficznych, interpunkcyjnych, literówek. Pomijając największą kontrowersję, że plac Zwycięstwa będzie placem Lecha Kaczyńskiego, co jak wiemy się nie stanie na podstawie wyroków sądowych. Liczne błędy w tej publikacji można szybko wyłapać – mówił Bartosz Domaszewicz.

Jego zdaniem koszty związane z broszurą (druk, kolportaż itp.) w skali kraju sięgają kilku milionów złotych.

Temat skomentował Łukasz Magin, rzecznik prasowy Klubu Radnych PiS.

- Broszura Polskiej Fundacji Narodowej, skierowana do mieszkańców Łodzi i województwa łódzkiego mieszkających przy ulicach, których nazwy zostały zdekomunizowane na mocy ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego, to regionalna odsłona akcji edukacyjnej pod hasłem „Godność Niepodległej”. Materiał zawiera biogramy nowych patronów przestrzeni publicznych i informacje dotyczące między innymi braku potrzeby wymiany dowodów osobistych i innych dokumentów urzędowych. Kampania informacyjna PFN rozpoczęła się wiosną tego roku od Warszawy. Cieszę się, że objęła swoim zasięgiem również nasz region, bo wielu mieszkańców jest zdezorientowanych publicznymi wypowiedziami polityków totalnej opozycji, którzy wykazują wielkie przywiązanie do reliktów PRL – powiedział Łukasz Magin.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt