Kluczowymi elementami tego projektu są proces i aspekt współuczestnictwa. Projekt eksponowany był już na wystawach, pokazywany publiczności w czasie jego tworzenia. Tkanina odwzorowuje zrzut błędu ekranu - cyfrowy obraz przechwycony w momencie, gdy program przestał odpowiadać. O ile usterka wyświetla się na ekranie zaledwie przez chwilę, to przedstawienie go za pomocą techniki haftu, zajmuje wiele lat. „Błąd” jest obecny w pracy na trzech poziomach: jako motyw, w transferze między mediami, a także jako „błąd międzypokoleniowy”. Korzystanie z nowoczesnych technologii jest niezrozumiałe i trudne dla osób starszych. Tymczasem, młodsi tracą zainteresowanie technikami rzemieślniczymi, które niegdyś nie służyły wyłącznie urozmaiceniu czasu wolnego. Tkanina jest więc polem, w którym spotykają się różne perspektywy i sposoby rozumienia. Technologia może ułatwić komunikację i zaoszczędzić czas potrzebny do pracy, ale ten – oto paradoks współczesności – wciąż przecieka nam przez palce.
Spotkanie poprowadzi Marta Kowalewska, główna kuratorka CMWŁ oraz współkuratorka wystawy „Tak pracuje tkanina”.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Kiedy: 24 września (sobota) godz. 16:00
Limit osób: 25
Bilet: 8 zł (do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie bilety.cmwl.pl)
Katja Felle - artystka urodziła się w 1988 roku w Słowenii. Mieszka i pracuje w Słowenii i we Francji. Ukończyła Univerza v Ljubljani Akademija za likovno umetnost in oblikovanje (Akademia Sztuk Pięknych i Projektowania na Uniwersytecie w Lublanie) oraz Universität der Künste Berlin (Berliński Uniwersytet Sztuki). Jej prace prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych; znajdują się także w kolekcjach publicznych i prywatnych w Słowenii, Austrii i Niemczech.
Artystka realizuje się głównie jako malarka i art-mediatorka. Bada, przechowuje, przywłaszcza i przekształca wizualne odniesienia, które zbiera ze świata mediów, tworząc nowe obrazy i formy. Interesują ją treści konsumowane i udostępniane przez ludzi oraz to, jak materiał wizualny zmienia się w zależności od kontekstu. Tkanie jest dla niej metaforą życia i tworzenia. Wiąże się z uspołecznianiem i przekazywaniem wiedzy.