Symboliczna inauguracja ronda "Misji pokojowych ONZ"

Dzisiaj radni Rady Miejskiej w Łodzi oraz przewodniczący Stowarzyszenia Misji Pokojowej ONZ wzięli udział w inauguracji ronda „Misji pokojowych ONZ” na zbiegu ul. Nowe Sady i ul. Obywatelskiej.

Eugeniusz Lipert, przewodniczący Stowarzyszenia Misji Pokojowych ONZ: Rondo o takiej nazwie, to pewien symboliczny sposób uhonorowania tych wszystkich uczestników misji pokojowych, którzy z narażeniem życia wykonywali zadania mandatowe w najbardziej zapalnych rejonach świata. Pamiętajmy również o naszych weteranach, również tych z Łodzi, którzy będąc na misji oddali to, co każdy ma najcenniejszego – swoje życie. Podczas misji pokojowych swoje życie oddało blisko 120 polskich żołnierzy i pracowników cywilnych. To rondo jest oddaniem honoru tym, którzy narażali swoje życie w służbie poza granicami państwa. Chciałbym gorąco podziękować całej Radzie Miejskiej za uchwalenie nazwy.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: Na mocy uchwały z dnia 15 marca 2023 r. Rada Miejska rondu, usytuowanemu na zbiegu ul. Nowe Sady i ul. Obywatelskiej nadała nazwę Misji Pokojowych ONZ. Dzisiejszy dzień jest bardzo ważny dla naszej społeczności. Aktem prawnym oddaliśmy hołd osobą, które oddały własne życie dla ratowania pokoju w różnych częściach świata. Jesteśmy dumni z naszych żołnierzy i pracowników ONZ, który poświęcili bardzo wiele, by Ziemia stała się lepszym i bezpieczniejszym miejscem do życia. Tym samym chcemy wyrazić nasz podziw i wierzymy, że rondo będzie nieodłączną częścią łódzkiej tożsamości.

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: Kiedy na początku lutego przyszedł do mnie pan prezes i powiedział o 20-leciu istnienia organizacji w Łodzi, od razu zaczęliśmy myśleć o tym jak można uczcić tę okrągłą rocznicę. Wpadłam na pomysł, by rondo nazwać państwa imieniem. Myślę, że teraz kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, tym bardziej trzeba pokazać, jak wasza praca jest ważna. Bardzo serdecznie wam dziękuje i gratuluje 20-lecia. Cała Łódź jest z was dumna.

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt