XXII Łódzkie Targi Edukacyjne

Blisko 110 wystawców, pokazy, warsztaty, konferencje naukowe – w Atlas Arenie rozpoczęły się XXII Łódzkie Targi Edukacyjne.

6 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Wśród wystawców prym wiodą szkoły średnie z Łodzi i regionu, ale są także uczelnie oraz Powiatowy Urząd Pracy. Ten ostatni przygotował dla tegorocznych absolwentów szkół zawodowych i techników konkretne oferty pracy oraz specjalne informatory o instrumentach rynku pracy.  Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej podkreślił długą tradycję łódzkiego święta edukacji, jak nazywane są targi.

- W roku, w którym ta impreza organizowana była po raz pierwszy, dopiero zaczynałem naukę w liceum  – podkreślił Marcin Gołaszewski. – Przez te wszystkie lata zmieniły się targi, zmieniła się polska szkoła ale jedno pozostało takie samo: wybór szkoły średniej to poważna decyzja, dlatego życzę uczniom by wybierali mądrze, roztropnie i aby były to wybory udane.

- Zachęcam szczególnie młodzież z gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych do odwiedzania stoisk naszych szkół zawodowych. Oferta jest tak bogata, że na pewno znajdziecie coś dla siebie, a po szkole zawodowej czeka praca i niezła płaca – powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, otwierając Targi.

Szkoły na swoich stoiskach prezentowały to, co mają najlepszego: „Gastronomik” chwalił się swoimi kulinariami, szkoły kształcące fryzjerów zachęcały pokazami, a klasy mundurowe prezentowały umiejętności swoich uczniów. Odwiedzających nie brakowało, bo niebawem edukację będą kończyć uczniowie ostatnich klas gimnazjów oraz pierwsze roczniki klas 8, a dla tych dwóch grup uczniów wybór szkoły średniej jest kluczowy. Zwłaszcza, że z uwagi na reformę edukacji w tegorocznym naborze weźmie udział prawie 10 tys. absolwentów zamiast jak przed rokiem niespełna 5 tysięcy.

Targi Edukacyjne można odwiedzać dziś do godz. 18 oraz jutro w godz. 9 – 17.

Polecane aktualności

Dla pokoju i praw człowieka! "Błękitny marsz" z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Błękitno-biały marsz pochód przeszedł ulicą Piotrkowską, wznosząc apele o dialog i przyjaźń między… więcej

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

Kontakt