Joga dla seniorów - spokojna głowa, sprawne ciało w Bibliotece TUVIM

autor:

Biblioteka TUVIM (Łódź, ul. Tuwima 46)

16.09.2024

Zapraszamy osoby 60 plus na zajęcia z jogi. Joga to powstała w Indiach dyscyplina samodoskonalenia i medytacji, która w sensie ogólnym ma prowadzić do rozwoju duchowego, a w aspekcie filozoficzno-religijnym wyzwolenia się praktykującego z kręgu narodzin i śmierci.

 Jej szeroka definicja sprawia, że joga może stać się elementem dowolnego systemu religijnego.

Co będzie potrzebne? Weźcie ze sobą wygodne, niekrepujące ruchów ubranie oraz matę lub koc, na którym będziecie wykonywać ćwiczenia. Przydatna może być też butelka wody lub soku. 

Zajęcia poprowadzi Ola Ledzion-Sharma. W sieci działam jako Twój Instruktor Jogi (@twojinstruktorjogi). Jest certyfikowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Level 2. Praktykuje i uczy od ponad 18 lat. Na co dzień pracuje z klientami indywidualnie i pomaga im uwalniać plecy od bólu. Dba również o dobrostan seniorów, prowadząc dla nich sesje w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi. W ostatnim czasie skupia się w swej praktyce na redukcji stresu oraz uwalnianiu mikro i makro-napięć, które nosimy w ciele. Dlatego właśnie ciągle się szkolę — obecnie uczestniczę w szkoleniu na providera TRE, a niedawno ukończyłam kurs psychologii zorientowanej na proces (POP). Daje mi to kolejne narzędzia do pracy z moimi Uczniami, przez co jeszcze lepiej mogę ich wspierać na ścieżce do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Na każde zajęcia obowiązują zapisy: 574 410 063, filia_63@biblioteka.lodz.pl lub Messenger Biblioteki TUVIM

Zadanie "Spokojna głowa, sprawne ciało” jest realizowane dzięki finansowaniu z budżetu Miasta Łodzi w ramach "Mikrograntów dla Seniorów 2024". Organizuje je grupa nieformalna "Wspieramy seniorów".


LINK DO WYDARZENIA

Zobacz również:

poniedziałek, 3 marca 2025

Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z MOSiR

MOSiR Łódź serdecznie zaprasza na zajęcia sportowo -rekreacyjne organizowane na naszych obiektach. więcej

03.03.2025 - 07.03.2025 00:00

DUMNI Z ZALEWAJKI 2025!

Marzec miesiącem zalewajki! więcej

03.03.2025 - 12.03.2025 00:00

WROTKARNIA KOŁOWROTKI w Ogrodach Geyera

Wrotkarnia w Łodzi to cykliczne wydarzenie, które odbywa się co roku w Ogrodach Geyera przy ul. Piotrkowskiej 293/305 podczas ferii zimowych. więcej

Ogrody Geyera (Łódź, ul. Piotrkowska 293)
03.03.2025 13:30

Marzec w Bibliotece Secesja. Archihub - miejsca dla wielbicieli architektury, designu i Łodzi

Interesujesz się miastem, wzornictwem i/lub architekturą? Powstaliśmy właśnie dla Ciebie! więcej

Biblioteka Scesja. Archihub (Łódź, ul. Zchodnia 76)
03.03.2025 17:30

Czesław Mozil - Kameralny koncert tylko dla 40 osób! Dodatkowy koncert w Pan Tu Nie Stał! na OFF Piotrkowska

Po półrocznej przerwie Czesław Mozil wraca do koncertowania ze swoim solowym repertuarem. więcej

OFF Piotrkowska (Łódź, ul. Piotrkowska 138/140)
03.03.2025 19:00

wtorek, 4 marca 2025

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" w Teatrze Pinokio

Spektakl Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek przeniesie widzów Teatru Pinokio w Łodzi nie w jeden, ale w dziesięć światów – stworzonych przede wszystkim dzięki wyjątkowej sile nieskrępowanej… więcej

Teatr Pinokio w Łodzi (ul. Sienkiewicza 75/77)
04.03.2025 09:00
 -  „Inna Księżniczka Burgunda" w Teatrze Lalek Arlekin

„Inna Księżniczka Burgunda" w Teatrze Lalek Arlekin

Spektakl teatralny dla widzów od 16. roku życia. więcej

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi (ul. Wólczańska 5)
04.03.2025 09:00

Maskarada u Poznańskiego – Karnawałowa Gra Muzealna w Muzeum Fabryki

Muzeum Fabryki w Manufakturze zaprasza na karnawałową grę muzealną, łączącą historię z detektywistycznym wyzwaniem. więcej

Muzeum Fabryki w Łodzi (Manufaktura, ul. Drewnowska 58)
04.03.2025 10:00
 -  1, 2, 3 do Muzeum idziesz TY!

1, 2, 3 do Muzeum idziesz TY! - warsztaty dla dzieci 1+ w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy na warsztaty dla najmłodszych w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (Warsztaty dla dzieci 1+). więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282)
04.03.2025 11:00
Kontakt