Cicha Noc w reżyserii Piotra Domalewskiego filmem otwarcia 11. edycji Letniego Festiwalu Filmowego POLÓWKA. 3 lipca w parku na Zdrowiu najlepszym polskim filmem 2017 roku zainaugurujemy 11-tą edycję Letniego Festiwalu Filmowego Polówka. Pokażemy aż 74 filmy fabularne w 8 lokalizacjach! Zagościmy w łódzkich parkach, na dziedzińcach, osiedlach i innych ciekawych miejscach. Szykujemy prawdziwą, dwumiesięczną filmową ucztę na terenie całego miasta. Pokazy odbywać się będą codziennie po zmroku. Filmy - jak zawsze ciekawe i ambitne prezentowane będą w sekcjach tematycznych.
Będziemy w 4 już znanych miejscach oraz w 4 zupełnie nowych i jeszcze dla nas nieodkrytych.
- Poniedziałki (od 9 lipca) - Rynek Starego Miasta - filmy Oscarowe
- Wtorki (od 3 lipca) - Park na Zdrowiu - cykl The Best Of
- Środy (od 4 lipca) - Park Julianowski - Sport
Środy (od 11 lipca, co dwa tygodnie) - Stare Kino/ Cinema Residence - HoteLove (ul. Piotrkowska 120) - filmy o tematyce hotelowo-restauracyjnej - Czwartki (od 5 lipca) - Stawy Stefańskiego - Dobre kino dla dorosłych
- Piątki (od 6 lipca) - EC1 - Łódź Miasto Kultury - Festiwal Transatlantyk Bunt
- Soboty (od 7 lipca) - Muzeum Włókiennictwa - Muzyka
- Niedziele (od 8 lipca) - Odnowa Teofilowa/ boisko obok basenu Wodny Raj - Polskie komedie Vol. 2
Podtrzymujemy dalej lekką, bezpieczną i piknikową atmosferę naszych spotkań, podczas których widzowie mają za zadanie zapomnieć przez chwilę o otaczającym ich świecie.
To będzie piękne filmowe lato. Do zobaczenia na POLÓWCE!
Repertuar piątkowy lipiec-sierpień 2018:
- 6 lipca We Are the Best! (Vi är bäst!)
Reżyseria: Lukas Moodyson
Produkcja: Szwecja, Dania (2013)
Gatunek: dramat
Czas: 102'
Zwiastun: https://youtu.be/og4w43PWc_w
Opis: Sztokholm, 1982 rok. Bobo, Klara i Hedvig to zbuntowane 13-latki, które włóczą się po mieście i uważają, że ćwiczenia na w-fie to nuda. Są jednocześnie odważne, silne i bezkompromisowe, ale też niepewne siebie, dziwne i delikatne. Kiedy mama wychodzi do pubu, odgrzewają sobie paluszki rybne w tosterze, stawiają irokezy i piszą piosenki. Zakładają zespół punkowy, mimo że nie potrafią grać na żadnym instrumencie, awszyscy twierdzą, że punk is dead.
Więcej informacji o projekcji na facebookowym wydarzeniu. - 13 lipca Urodzeni mordercy (Natural born killers)
Reżyseria: Oliver Stone
Produkcja: USA (1994)
Gatunek: dramat, sensacyjny, romans
Czas: 122'
https://youtu.be/XpLKNclOtLg
Opis: Historia dwojga kochanków-morderców. Podróżują autostradą 666 urządzając rzeźnie w barach, nie dla pieniędzy, ani zemsty, ale dla przyjemności. Uwielbiani przez media stają się legendarnymi 'bohaterami', a ich historię opowiadają pojedyncze osoby pozostawione przy życiu. Zwiastun: - 20 lipca Wszystko, co kocham
Reżyseria: Jacek Borcuch
Produkcja: Polska (2010)
Gatunek: dramat
Czas: 95'
Zwiastun: https://youtu.be/_O-rn7rWvs4
Opis: Piękna wiosna 1981 roku w Polsce. W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek, syn oficera marynarki wojennej, zakłada zespół punkrockowy, by głośno krzyczeć o rzeczach dla niego najważniejszych. Jego życie wypełnia muzyka i pierwsza wielka miłość - Basia, nic jednak nie jest trwałe. "Solidarność" walczy o wolność i demokrację, w kraju narasta napięcie. Komuniści potajemnie szykują stan wojenny. Bunt młodości w czasie politycznej zawieruchy może stać się zarzewiem tragedii. Gwałtowny konflikt z komisarzem stanu wojennego i śmierć bliskiej osoby zmienią w świecie Janka wszystko. - 27 lipca Komuna (Kollektivet)
Reżyseria: Thomas Vinterberg
Produkcja: Dania, Holandia, Szwecja (2015)
Gatunek: dramat
Czas: 111'
Zwiastun: https://youtu.be/aOaTDzp0rX8
Opis: Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia. Namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudnym, ustatkowanym życiem i konserwatyzmem epoki. Wspólnie postanawiają stworzyć hipisowską komunę w wielkiej willi, która nieoczekiwanie przypadła im w spadku. Wraz z Anną i jej rodziną zostajemy zaproszeni do życia we wspólnocie, której członkowie razem się budzą i zasypiają, wspólnie gotują, jedzą i powierzają sobie sekrety. Jednak przyjaźń, miłość i tolerancja żyjącej pod jednym dachem grupy zostaje wystawiona na próbę, kiedy mąż Anny zwierza się jej ze swoich planów. Chciałby, aby do komuny dołączyła znacznie młodsza dziewczyna, w której się zakochał. - 3 sierpnia Toni Erdmann
Reżyseria: Maren Ade
Produkcja: Austria, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Rumunia (2016)
Gatunek: dramat, komedia
Czas: 162'
Zwiastun: https://youtu.be/VwinzcBGqYw
Opis: Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom na niemieckich przedmieściach. Jego córka Ines - pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji - lubi mieć wszystko pod kontrolą, równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać - niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna. - 10 sierpnia Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
Reżyseria: Janusz Majewski
Produkcja: Polska (2016)
Gatunek: komedia
Czas: 112'
Zwiastun: https://youtu.be/hxLLgq_Gtqc
Opis: "Excentrycy" to niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50-tych XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej i tajemniczej femme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako "Król i Królowa swingu" ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe? - 17 sierpnia Boski porządek (Die göttliche Ordnung)
Reżyseria: Petra Biondina Volpe
Produkcja: Szwajcaria (2017)
Gatunek: komedia obyczajowa
Czas: 96'
Zwiastun: https://youtu.be/trOMj4eBEtE
Opis: Szwajcaria, 1971 rok. Nora jest młodą gospodynią domową i matką, która mieszka ze swoim mężem i dwoma synami w spokojnej małej wiosce. Tutaj, na szwajcarskiej prowincji, mało kto odczuwa skutki gigantycznych wstrząsów społecznych, które zostały wywołane wydarzeniami z maja 1968 r., związanymi z falą rewolucji obyczajowej, demonstracjami studenckimi i walką o prawa obywatelskie. Nora nawet nie przeczuwa, że jej życie ulegnie radykalnej zmianie i z kury domowej stanie się feministyczną aktywistką, doprowadzając do przyznania kobietom praw wyborczych. Film inspirowany faktami, opowiadający o drodze Szwajcarek do uzyskania pełni swobód obywatelskich - kolejny w kanonie kina kobiecego po „Niezłomnych” i „Sufrażystce”. - 24 sierpnia Musimy porozmawiać o Kevinie (We Need to Talk About Kevin)
Reżyseria: Lynne Ramsay
Produkcja: USA, Wielka Brytania (2011)
Gatunek: dramat, psychologiczny
Czas: 110'
Zwiastun: https://youtu.be/8R0rhBOzTLo
Opis: Tytułowy Kevin to demoniczny nastolatek, który świadomie manipuluje swoim otoczeniem, nie uznaje żadnych zasad i z prowokującym uśmiechem mówi: "Wstajesz rano i oglądasz telewizję, jedziesz samochodem i słuchasz radia. Chodzisz do swojej nudnej pracy albo nudnej szkoły, ale o tym nie mówią w głównym wydaniu wiadomości. Doszło do tego, że nawet ludzie z telewizji często oglądają telewizję. Na co oni wszyscy tak patrzą? Właśnie na takich jak ja...". Magnetyczna Tilda Swinton i demoniczny Ezra Miller w thrillerze obnażającym najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy, który prowokuje, pociąga i nie daje o sobie zapomnieć. - 31 sierpnia Dzikie Historie (Relatos salvajes)
Reżyseria: Damián Szifrón
Produkcja: Argentyna, Hiszpania (2015)
Gatunek: czarna komedia
Czas: 122'
Zwiastun: https://youtu.be/5VME4iXJzk4
Opis: Pedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą "dość!" i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem. "Dzikie historie" ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla ("Babel"), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak "Pulp Fiction" wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.
Więcej informacji na stronie Polówki i na facebookowym wydarzeniu.
Dodatkowe informacje:
Pokazy na Starym Rynku odbywać się będą dzięki wsparciu, uzyskanemu z Budżetu Obywatelskiego. W tym roku realizacja aż trzech sekcji: na Stawach Stefańskiego, Starym Rynku i Teofilowie możliwa jest dzięki projektom napisanym przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. LFF Polówka odbywa się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi oraz sponsorów.
Organizator: Polówka
Czas i miejsce:
6, 13, 20 i 27 lipca (piątki) 2018
3, 10, 17, 24 i 31 sierpnia (piątki) 2018
godz. 21.00-23.30
EC1- Łódź Miasto Kultury
90-022 Łódź, ul. ul. Targowa 1/3
tel. +48 (42) 233 50 55
e-mail: biuro@ec1lodz.pl
http://www.ec1lodz.pl/
Letni Festiwal Filmowy POLÓWKA
tel. +48 660 477 834
e-mail: wojtek@fundacjaplaster.pl
http://www.polowka.com/