- (…) serdeczne gratulacje z okazji 40-lecia powstania organizacji, która podjęła trud wskrzeszenia pamięci i uhonorowania dziedzictwa Józefa Piłsudskiego.
Postać Marszałka nie była całkowicie wymazana z naszej pamięci, ale stanowiła przez powojenne dziesięciolecia swoiste tabu. Tym bardziej inicjatywa podjęta w 1981 roku zasługuje na uznanie i szacunek (…) Członkowie i założyciele Społecznego Komitetu Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi zawsze okazywali patriotyzm i zaangażowanie w upamiętnienie postaci Marszałka i jego żołnierzy, którzy spoczywają na cmentarzach naszego województwa. Przez lata komitet organizował uroczystości patriotyczne, krzewiąc i kultywując pamięć o Józefie Piłsudskim, który nadal jest dla nas wszystkich symbolem idei niepodległościowej. Za te wszystkie działania gorąco dziękuję i życzę dużo dobrej energii do dalszej pracy w tym ważnym, narodowym dziele - napisała w liście do członków komitetu prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
Dzięki staraniom komitetu, już u zarania jego dziejów 11 listopada 1981 roku, w fasadzie kamienicy przy ul. Wschodniej 19 wmurowana została tablica, upamiętniająca pobyt Marszałka w naszym mieście w latach 1899-1900. Nawiązywała ona do tablicy o podobnej treści, która zawisła w tym miejscu w 1920 roku, a która w 1945 roku uległa zniszczeniu. To także Społeczny Komitet Pamięci Józefa Piłsudskiego doprowadził w 1997 roku do postawienia na skwerze im. Związku Strzeleckiego „Strzelec” pomnika Marszałka. Do dziś stoi on przed Łódzkim Domem Kultury, którego gmach wzniesiono jeszcze przed wojną również jako swoisty monument ku jego czci. Członkowie i założyciele Społecznego Komitetu Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi zawsze okazywali patriotyzm i zaangażowanie w upamiętnienie postaci Marszalka i jego żołnierzy, którzy spoczywają na cmentarzach naszego województwa.