50 nowych kamer monitoringu w Łodzi

10 lutego 2020 roku podpisana została umowa dotycząca realizacji zadania pt. System Monitoringu Miejskiego – na terenie osiedli Koziny i Bałuty Doły

W ramach zadania zainstalowanych zostanie 13 kamer PTZ i 39 kamer stałopozycyjnych.
Punkty kamerowe znajdą się między innymi w ciągach ulic Drewnowska, Ogrodowa, Karskiego, Srebrzyńska, na Kozinach i na ulicach  - Inflancka, Strykowska, Zagajnikowa, Bracka, Sporna, Kauffmana na osiedlu Bałuty Doły.

Trwają również prace nad ogłoszeniem przetargu dotyczącego realizacji zadań z Budżetu Obywatelskiego na rok 2020:

  • Monitoring Bezpieczeństwa na Kozinach, Bezpieczne osiedle -system monitoringu osiedlowego-etap II (osiedle Montwiłła-Mireckiego
  • Monitoring w pasażu Abramowskiego
  • Bezpieczny park Podolski-Budowa Monitoringu w Parku – Etap II.

W ramach BO 2020 zainstalowanych zostanie 18 kamer PTZ, 19 kamer stałopozycyjnych i 14 kamer dookólnych (1 kamera dookólna składa się z czterech kamer) i 2 punkty SOS.

Realizując powyższe zadania łącznie w 2020 roku System Monitoringu Miejskiego powiększony zostanie łącznie o 103 kamery i 2 punkty SOS. Na zakończenie 2020 roku System Monitoringu Miejskiego będzie składał się z 775 kamer (672 obecnie). Przewidywane zakończenie prac do grudnia 2020 roku.

Polecane aktualności

Dołącz do Łódzkiej Akademii Klimatu

MM / KS

Łódzka Akademia Klimatu to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Green Festival, skierowany… więcej

Rewaloryzacja Parku Jordanka – w grudniu zakończono prace

MM / KS

Park Jordanka powstał w odpowiedzi na prośbę mieszkańców Miasta w 2024 r. Stanowi teren zieleni o… więcej

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

Kontakt