6 metrów pod ziemią, drążymy tunel w Nowym Centrum Łodzi

Na budowie podziemnej drogi wybieramy ziemię z tunelu podziemnej drogi, która połączy miasto i obsłuży tereny inwestycyjne.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- 6 metrów pod ziemią - na tej głębokości pojadą samochody nową drogą w Nowym Centrum Łodzi. Podziemna droga o szerokości 10 metrów i wysokości ponad 4 metrów będzie miała po jednym pasie ruchu w obydwu kierunkach. Zagłębiać się będzie przy Kilińskiego, oraz połączy się z rondem pod al. Rodziny Scheiblerów. Obsługiwać będzie podziemne parkingi i budynki powstające w Nowym Centrum Łodzi. Ale podziemna droga to nie tylko obsługa biurowców. W ramach inwestycji powstanie przestrzeń przyjazna mieszkańcom z ławkami, drzewami i zielenią, która stworzy zupełnie nowe miejsce w centrum naszego miasta. Górę oddamy mieszkańcom, do spacerów, wypoczynku i łatwego przemieszczania się. Otworzymy dzięki temu kolejny kwartał śródmieścia. Ułatwimy piesze podróże, łącząc miasto – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

- W tej chwili praktycznie na całej długości drogi podziemnej wykonane są stropy i ściany tunelu i wybieramy urobek. Po wybraniu ziemi, przystąpimy do wykonania płyty dennej, czyli podłoża tunelu na której wykonywane będą konstrukcje podziemnej drogi. Przy wykonywaniu prac w tunelu, jednocześnie prowadzone będą prace na poziomie zero – informuje Mariusz Sołtysiak, kierownik budowy.

- Budowa podziemnej drogi ma olbrzymie znaczenie dla inwestorów. W obecnych czasach firmy nie chcą spekulować, a chcą mieć zapewnienia co do realizacji inwestycji. Podziemna droga zapewni im łatwą obsługę komunikacyjną i umożliwi dalsze inwestycje w Nowym Centrum Łodzi – wyjaśnia Michał Śmiechowicz, dyrektor Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej.

Prace przy budowie drogi podziemnej i woonerfu łączącego EC-1 i dworzec Fabryczny zakończą się jesienią przyszłego roku.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt