- To rekord od wielu lat i dobry prognostyk na przyszłość. W 2017 roku miasto wydało 3751 pozwoleń na budowę, a to najwięcej w historii Łodzi. Przy EC1 rośnie Brama Miasta. Nowa Fabryczna i Przystanek mBank już się otworzyły w Nowym Centrum Łodzi. Dźwigi pracują, mimo zimy, przy biurowcu Ogrodowa Office i hotel Puro vis a vis pałacu Poznańskiego. Rok 2018 stoi pod znakiem wielkiej budowy w naszym mieście - powiedziała na konferencji prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
W toku jest kilkadziesiąt inwestycji biurowych i mieszkaniowych. Inwestują w naszym mieście takie firmy jak: Atal, Budomal, Skanska, Echo Investment, Atlas czy Murapol.
Jak podkreślił dyrektor Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą UMŁ Adam Pustelnik, budowlany boom i silną pozycję Łodzi na rynku deweloperskim potwierdza także raport renomowanej firmy Colliers International.
W 2017 roku największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się obszary na obrzeżach dużych miast i aglomeracji, w szczególności Wrocławia i Krakowa, oraz obszary położone bliżej centrum, wymagające rewitalizacji - głównie w Łodzi. Jeżeli chodzi o rynek biurowy, rynkami cieszącymi się dużym zainteresowaniem pozostanie w 2018 roku Kraków i Trójmiasto, a poszukiwanie nowych inwestycji może deweloperów skierować w kierunku miast takich jak Łódź, Lublin czy Szczecin. W Łodzi szykują się kolejne inwestycje konsorcjum Budomalu i Ghelamco naprzeciwko Galerii Łódzkiej, kończy się rozbudowa Symetris i CrossPoint, lada moment rozpoczną się prace Avestusa na skrzyżowaniu Marszałków.
Co ważne, eksperci stwierdzają, że trend wzrostowy w Łodzi może się utrzymać przez kolejne 2-3 lata. I to dobry znak. Kolejni inwestorzy kupują nieruchomości, budują i dają pracę.