ACT IN_OUT – łódzko-nordycki projekt kulturalny. Co zobaczymy w Fabryce Sztuki w Łodzi?

Koncerty, premierowe spektakle, artystyczne rezydencje – Fabryka Sztuki w Łodzi wraz z partnerami z Norwegii i Islandii rozpoczyna dwuletni projekt ACT IN_OUT obejmujący kilkanaście wydarzeń z obszaru teatru, muzyki i sztuk audiowizualnych.

fot. mat. pras.
Łódzko-nordycki projekt kulturalny

Islandzka i norweska publiczność pozna polskich twórców, zaś w Łodzi zaprezentują się zespoły muzyczne i teatralne oraz rezydenci z Islandii oraz Norwegii. Rezultat pierwszej z rezydencji – wideo „Stock for Future: Emotions” Stefana Kornackiego zobaczyć będzie można na stronie internetowej projektu już 2 maja. 

– ACT IN_OUT to projekt realizowany dzięki wsparciu funduszy norweskich i EOG oraz finansowaniu Urzędu Miasta Łodzi. Do współpracy zaprosiliśmy islandzki ośrodek kultury Sláturhúsið (MMF), dwa norweskie teatry: Visjoner i Carte Blanche oraz nasz rodzimy Teatr Chorea – wyjaśnia Maciej Trzebeński, dyrektor Fabryki Sztuki w Łodzi – Wydarzenia podzielone są na trzy sekcje: teatr, muzyka i rezydencje. 

Program ACT IN_OUT obejmuje wydarzenia artystyczne, w tym premiery, a także liczne warsztaty, dyskusje i seminaria. Zaplanowany do 2023 r. będzie okazją do zacieśnienia współpracy z instytucjami partnerskimi oraz do lepszego wzajemnego poznania przedstawicieli różnych kultur. Znaczącą część programu wypełni muzyka. 

– Zaplanowaliśmy kilkanaście koncertów w Łodzi i w Rejkiawiku oraz w mniejszych ośrodkach na fiordach wschodnich. Zaprosiliśmy artystów eksperymentujących z dźwiękową, ale też wizualną materią, tak by pokazać różnorodność polskiej i islandzkiej sceny muzyki alternatywnej, ze szczególnym naciskiem na muzykę elektroniczną – zapowiada Barbara Neugebauer, kurator programu muzycznego projektu.  

Łódzka publiczność usłyszy pierwszych islandzkich artystów już w te wakacje. W ramach cyklu LDZ Alternatywa 2022 na dziedzińcu Fabryki Sztuki wystąpią między innymi K.óla i Countess Malaise.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt