Akademickie Mistrzostwa Europy w Waterpolo

W Rektoracie Politechniki Łódzkiej odbyła się prezentacja piłkarzy wodnych, którzy przygotowują się do startu w Akademickich Mistrzostwach Europy. Impreza zostanie rozegrana w Koperze na Słowenii w dniach 21-27 lipca 2019 roku. W uroczystości wziął udział dyrektor Wydziału Sportu Marek Kondraciuk, który w obecności rektora PŁ pożegnał waterpolistów przed wyjazdem na imprezę.

- Politechnika Łódzka zaciąga wzorce z najlepszych uczelni światowych. Mamy dwa strumienie aktywności, czyli przede wszystkim edukacja, która jest w synergii ze zdrowiem. Obecni tutaj zawodnicy są najlepszym tego przykładem. W poprzednim tygodniu w naszym centrum sportów wodnych nad jeziorem Dargin odbyły się regaty o puchar rektora, w których uczestniczyło aż siedem innych uczelni z kraju. To pokazuje, że pod względem organizacyjnym powoli wyrastamy na potęgę. Chciałbym podkreślić, że jest to możliwe dzięki współpracy z miastem Łódź. Mamy ogromne poparcie ze strony miasta m.in. poprzez dedykowane granty za co serdecznie dziękuję. - powiedział Sławomir Wiak, rektor Politechniki Łódzkiej.

- Łódź jest krajowym centrum piłki wodnej od wielu lat. Jest stolicą polskiego waterpolo. Drużyna Łódzkiego Sportowego Towarzystwa Waterpolowego to wielokrotni Mistrzowie Polski. My jako miasto chcemy również, aby była stolicą sportu akademickiego. Baza Politechniki Łódzkiej stwarza swoim podopiecznym świetnie warunki do treningów. Jest w niej ogromny potencjał i mam nadzieję, że będzie on sukcesywnie wykorzystywany, a Politechnika Łódzka będzie na czele sportu akademickiego w kraju. - zakończył Marek Kondraciuk, dyrektor Wydziału Sportu UMŁ.

Na Akademickich Mistrzostwach Europy AZS Politechnikę Łódzką reprezentować będą zawodnicy ŁSTW Ocmer. Trenerami drużyny są Edward Kujawa i Grzegorz Gruszecki.

Polecane aktualności

Dołącz do Łódzkiej Akademii Klimatu

MM / KS

Łódzka Akademia Klimatu to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Green Festival, skierowany… więcej

Rewaloryzacja Parku Jordanka – w grudniu zakończono prace

MM / KS

Park Jordanka powstał w odpowiedzi na prośbę mieszkańców Miasta w 2024 r. Stanowi teren zieleni o… więcej

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

Kontakt