"Alberto Giuliani, Surviving Humanity" - Art_Inkubator - wystawa w ramach Fotofestiwal 2018

autor:

Fabryka Sztuki | Art_Inkubator (Łódź, ul. Tymienieckiego 3)

21.06.2018 - 01.07.2018

Seria prac przedstawia odpowiedź świata nauki na niepewną przyszłość planety, a wraz z nią dotychczas anonimowe osoby decydujące o losie nas wszystkich. Fotografie stanowią wizualny zapis podróży do ośrodków, w których ludzie uzbrajają się w narzędzia, które pomogą im przetrwać.

mat. pras. Fotofestiwal
"Alberto Giuliani, Surviving Humanity" - Art_Inkubator - wystawa w ramach Fotofestiwal 2018
4 zdjęcia
mat. pras. Fotofestiwal
mat. pras. Fotofestiwal
mat. pras. Fotofestiwal
mat. pras. Fotofestiwal
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Zmiany klimatyczne i demograficzne, wojna atomowa, migracje ludności. Zdaniem ekspertów ludzkość będzie musiała zmierzyć się wkrótce z nie lada wyzwaniami. Stawka jest niezwykle wysoka, najwyższa w historii, sprowadza się bowiem do przetrwania całego gatunku.

Inspirację dla realizacji projektu zaczerpnąłem od moich dzieci, które zadały mi z pozoru proste pytanie, gdy wspólnie oglądaliśmy wiadomości, a mianowicie: „Jak będzie wyglądał świat, kiedy dorosnę?” Moje próby znalezienia wystarczająco przekonującej odpowiedzi oraz wyobrażenia sobie stylu życia następnych pokoleń doprowadziły mnie do wniosku, że naszą przyszłość już teraz kształtują zarówno władze, jak i naukowcy, a sam jej obraz (być może również położenie geograficzne) znacznie odbiega od naszej własnej wizji.

Surviving Humanity - zawitało już do: stacji polarnej na Biegunie Północnym i Globalnego Banku Nasion w Svalbard (Arktyka), ośrodków kriokonserwacji (USA), instytutów i uniwersytetów budujących humanoidalne roboty (Japonia), bazy NASA przeprowadzającej symulację życia na Marsie w ramach Misji IV (Hawaje), Instytutu Badań nad Ludzkim Genomem oraz Banku Genów (Chiny), pierwszego sztucznego Słońca (Niemcy), a także do wnętrz luksusowych bunkrów dla ludności cywilnej (USA). /Alberto Giuliani/

Alberto Giuliani
 (ur. 1975) – włoski fotograf, filmowiec i pisarz urodzony w Pesaro. Jego teksty i serie zdjęć są publikowane w międzynarodowych i krajowych edycjach czołowych światowych magazynów. Autor reklam wideo i internetowych kampanii marketingowych dla firm. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi przy tworzeniu kampanii społecznych.

Fotofestiwal powstał w 2001 roku, jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Była to spontaniczna inicjatywa studentów i wykładowców socjologii. Od tamtej pory zmieniła się nie tylko fotografia, ale także sposoby organizowania wydarzeń kulturalnych. Zmienia się także Fotofestiwal - inaczej myślimy o programie, inaczej pracujemy, inne potrzeby mają nasi widzowie. Fotofestiwal zawsze jest jednak przestrzenią do prezentacji różnych form i rodzajów fotografii, forum dyskusji o sztuce i społeczeństwie, motywacją do poszukiwania alternatywnych metod mówienia o fotografii i jej eksponowania. A przede wszystkim jest miejscem spotkań.
Tegoroczna edycja - Fotofestiwal 2018 w centrum uwagi stawia relacje łączące naturę i człowieka, włączając się tym samym w aktualną dyskusję nad rozwojem świadomości ekologicznej. Podczas Fotofestiwalu 2018 będzie można przyjrzeć się nie tylko globalnym problemom ekologicznym oraz rozwiązaniom, które mają zapewnić przetrwanie człowieka, ale także zobaczyć samą naturę w jej nieskończonych i ciągle zadziwiających formach.
Więcej informacji na stronie Festiwalu i na facebookowym wydarzeniu.


Organizator: Fundacja Edukacji Wizualnej
Współorganizatorzy: Miasto Łódź, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fabryka Sztuki w Łodzi, Łódź Art Center

Czas i miejsce:
21 czerwca (czwartek) - 1 lipca niedziela 2018
Fabryka sztuki w Łodzi/ Art_Inkubator /Budynek B2 / Galeria Fabryki Sztuki /
90-365 Łódź, ul. Tymienieckiego 3
tel. + 48 (42) 207 35 70
e-mail: art_in@fabrykasztuki.org
http://www.artinkubator.com
www.fotofestiwal.com

Przypominamy, że w poniedziałki większość instytucji kultury jest zamknięta dla zwiedzających. Prosimy sprawdzić na ich stronach dni i godziny otwarcia

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt