Ania RUSOWICZ i Geyer Music Factory wspierają Rodzina jest dla dzieci

Piękna, utalentowana, a do tego patrząca na świat z empatią i zrozumieniem. Ta gwiazda o rodzicielstwie zastępczym może opowiedzieć więcej niż niejeden ekspert. A poznała temat z drugiej strony, z perspektywy małej dziewczynki, której świat zawalił się w ciągu zaledwie jednej nocy.

2 zdjęcia
Karolina Tatarzyńska
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Piękna, utalentowana, a do tego patrząca na świat z empatią i zrozumieniem. Ta gwiazda o rodzicielstwie zastępczym może opowiedzieć więcej niż niejeden ekspert. A poznała temat z drugiej strony, z perspektywy małej dziewczynki, której świat zawalił się w ciągu zaledwie jednej nocy. Ania RUSOWICZ miała niespełna osiem lat, gdy w wypadku samochodowym zmarła jej ukochana mama, piosenkarka Ada Rusowicz. Później niemal otarła się o dom dziecka, ale - na szczęście - w porę zareagowała siostra mamy wraz z mężem. To oni przyjęli Anię do swojego domu.

- Wiele razy zastanawiałam się, czy mogłabym otworzyć swoje serce dla obcego dziecka. I wydaje mi się, że chyba tak. Że potrafiłabym je zrozumieć i myśleć o nim jak o bliskiej osobie. Sama przecież wiem, jak takie dzieci się czują. Wiem też, że nie każdy może stać się rodzicem zastępczym. Ale znam wiele wspaniałych osób prowadzących rodzinne domy dziecka. I robiących to z prawdziwego powołania - opowiadała Ania RUSOWICZ przed koncertem na Geyer Music Factory. W tym roku cykl muzycznych spotkań na dziedzińcu Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi obchodzi 10. urodziny. Jego twórca, Tomasz Gołębiewski, człowiek orkiestra, a jednocześnie człowiek z Grohman Orchestra i koncertmistrz Filharmonia Łódzka również wspiera kampanię społeczną Rodzina jest dla dzieci.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt