AOIA FILMOWO-ZBLIŻENIA: ETIUDA

autor:

05.01.2022

Kolejne spotkanie z etiudami dokumentalnymi i ich autorami w cyklu „Zbliżenia: etiuda”. Prezentacja etiud studentów Wydziału Reżyserii PWSFTviT.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi  zaprasza na kolejne spotkanie z etiudami dokumentalnymi i ich autorami w cyklu „Zbliżenia: etiuda”. 

Cykl został rozpoczęty „Salonem Odrzuconych”, czyli pokazem etiud, które odpadły na różnych etapach egzaminów wstępnych na Reżyserię do łódzkiej Szkoły Filmowej. Najbliższa prezentacja, tym razem z udziałem studentów Wydziału Reżyserii PWSFTviT już 5.01.2022 o godz. 19.00 w pubie „Pop’n’Art.”Rozmowy z autorami filmów poprowadzą filmoznawcy z UŁ.

      W  cyklu  „Etiuda:zbliżenia” pokazywane są krótkie filmy bardzo różnorodnych młodych twórców: kandydatów na Reżyserię, studentów i absolwentów Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Od roku 2000 do chwili obecnej. Każda etiuda to inna, osobna historia, inne doświadczenia, umiejętności, perspektywy, gatunki. Od portretów, autoportretów do esejów. Wszystkie ciekawe, warte poznania i gotowe do konfrontacji, z często pierwszą widownią.

       "Etiuda filmowa to coś więcej niż tylko wprawka, doskonalenie warsztatu. Bywa, że to rodzaj eksperymentu nie tylko dla startujących w zawodzie, ale także dla wytrawnych profesjonalistów. To bardzo osobista notatka, która rozwija wrażliwość artystyczną i uodparnia na krytykę, pomaga lepiej zrozumieć, czym jest forma, wzmocnić swój potencjał. A przy okazji warto przyjrzeć się tej krótkiej formie filmowej, jak się zmienia i ewoluuje, jak wpłynęły na nią nowe technologie i ku czemu zmierza. Przegląd etiud z ostatnich 20 lat pozwoli uzmysłowić naszym widzom (w większości młodym ludziom, rówieśnikom młodych reżyserów), jak bardzo ewoluowała etiuda dokumentalna w tym okresie, jak zmieniały się podejmowane tematy i język filmowy. Około 2010 roku zdaniem Sławomira Kalwinka prodziekana Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej mamy do czynienia z zupełnie nową jakością. Chcemy to pokazać" - Mariola Wiktor ( specjalista ds. filmowych w AOIA, dziennikarka, krytyczna filmowa, menadżer kultury, wieloletnia członkini Koła Piśmiennictwa Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz polskiej sekcji FIPRESCI.)

Data: 05.01.2021

Miejsce: Pop'n'art, Plac Wolności 6

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt