Aplikacja Tropiciel również w języku ukraińskim. Ułatwienie dla nowych mieszkańców Łodzi

Specjalnie dla osób z Ukrainy, które przyjeżdżają do Łodzi, ekipa aplikacji Tropiciel postanowiła przygotować trasę, która ułatwi im pierwsze dni w naszym mieście. To pierwszy taki pomysł w Polsce.

grafika ŁÓDŹ.PL
Przewodnik aktualnie posiada wersję ukraińską i polską

– Umieściliśmy w niej najważniejsze informacje dotyczące między innymi edukacji, pomocy medycznej, organizacji pozarządowych czy pomocy psychologicznej – mówi Michał Rzepnikowski, szef firmy eDialog, od ponad trzech lat rozwijającej Tropiciela.

Są to materiały między innymi opracowane przez miejski portal ŁÓDŹ.PL. Zebrane tak, aby korzystanie z nich było możliwe przez Polaków i Ukraińców. Wystarczy za darmo zainstalować aplikację Tropiciel dostępną pod adresem: https://play.geotropiciel.pl/trasa/xBuJ. 

Przewodnik zawiera:

  • Informacje o legalizacji pobytu w Polsce,
  • Informacje o pomocy psychologicznej,
  • Informacje o pomocy lekarskiej,
  • Informacje edukacji w Polsce, lista szkół w Łodzi prowadzących zajęcia przygotowawcze,
  • Listę numerów alarmowych,
  • Informacje o operatorach telefonów i w jaki sposób zdobyć kartę sim,
  • Listę organizacji oferujących swoją pomoc (np. Centrum Dialogu),

Jeśli jesteś pracownikiem czy wolontariuszem organizacji niosącej pomoc uchodźcom z Ukrainy wypełnij formularz, aby informacja o Twoich działaniach została zawarta w przewodniku. Formularz dostępny pod adresem: https://forms.gle/by5x2FyDuLa45in17.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt