Atomówki gotowe do gry

W sobotę 11 września w Rudzie Śląskiej zostanie rozegrany pierwszy w tym sezonie turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Jedna z drużyn biorących udział w rywalizacji będą łódzkie Venol Atomówki, w szeregach których jest coraz więcej wychowanek.

- Do drużyny seniorskiej dołączyły zawodniczki z zespołu U-16, który w poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Polski w swojej kategorii wiekowej. Powoli więc stają się faktem nasze plany tworzenia drużyny seniorskiej złożonej z wychowanek – poinformował trener Zbigniew Grądys. Szkoleniowiec poinformował też o planach na nowy sezon. –  Liczymy, że w tych rozgrywkach będziemy już regularnie walczyć o miejsca medalowe w I lidze. Jednocześnie zapraszamy również kolejne zawodniczki z roczników 2009-2006 do trenowania z nami – powiedział Gradys.

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łodzi oraz przychylności dyrekcji MOSiR Łódź Venol Atomówki w nadchodzących rozgrywkach zorganizują jeden z mistrzowskich turniejów. - Już 25 września w ośrodku Łodzianka przy Małachowskiego będzie można obejrzeć w akcji nasz zespół oraz najlepsze drużyny z Polski. W przeszłości przez wiele lat na tych obiektach organizowaliśmy nie tylko treningi, ale też zawody. Bardzo się cieszymy z tego, że ponownie możemy to robić. Z radością zapraszamy więc wszystkich łodzian na turniej – zakończył Grądys.

Polecane aktualności

Dołącz do Łódzkiej Akademii Klimatu

MM / KS

Łódzka Akademia Klimatu to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację Green Festival, skierowany… więcej

Rewaloryzacja Parku Jordanka – w grudniu zakończono prace

MM / KS

Park Jordanka powstał w odpowiedzi na prośbę mieszkańców Miasta w 2024 r. Stanowi teren zieleni o… więcej

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

Kontakt