BEZ ŚLUBU, Z WYNAJMEM I W WIEKU 50+. DOZWOLONE W RODZICIELSTWIE ZASTĘPCZYM

Wiele osób uważa, że skoro nie ma własnego mieszkania albo domu, to nici z bycia rodziną zastępczą. A to nieprawda. Kandydaci nie muszą być właścicielami nieruchomości. Mogą mieszkać w domu rodziców, znajomych albo nawet w mieszkaniu wynajmowanym na wolnym rynku. Bywa i tak, że mieszkanie kandydatów jest za małe na przyjęcie do rodziny np. 2 dzieci. Wtedy deklarują, że wynajmą większe i zostaną rodziną już w nowym miejscu. Osobom, które nie mają w Łodzi własnego mieszkania (także tym, które są gotowe przenieść się z innego powiatu, by być rodziną dla dzieci z łódzkiej pieczy) możemy zaoferować miejski lokal, np. 100-metrowe mieszkanie w wyremontowanej ????kamienicy przy ul. Sterlinga.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

Czy pedagożka ma większe szanse niż kasjerka? Nie, bo ustawa nie patrzy ulgowo na żadną z grup zawodowych. A doświadczenie pokazuje, że to, czy ktoś sprawdzi się jako rodzina zastępcza, nie ma związku z wykształceniem. Kandydaci przechodzą badanie psychologiczne, które pomaga ocenić, czy się nadają. Zdarza się, że odpadają osoby świetnie wykształcone. Bo ważniejsza od wiedzy jest m.in. umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

W rodzicielstwie zastępczym mogą odnaleźć się zarówno osoby po zawodówkach, liceach i technikach, jak i absolwenci uczelni. W roli rodzin mamy w Łodzi sprzedawczynie, mechaników, ogrodników z tytułami inżynierów, nauczycielki, bankowców, przedstawicielki handlowe, a nawet fizyków nuklearnych.

W miejskiej gazecie „Łódź.pl” mierzymy się z mitami, które przez lata narosły wokół rodzicielstwa zastępczego. To one utwierdzają wiele osób w przekonaniu, że kandydaci na rodzinę zastępczą mają być młodzi, bogaci, z własnymi mieszkaniami i jeszcze najlepiej wykształceni pedagogicznie. To wszystko są mity, które powstrzymują przed zrobieniem kroku w stronę rodzicielstwa zastępczego. Przeczytaj, czego nie wymagamy od kandydatów i co na pewno nie stanie się przeszkodą w pomaganiu dzieciom po traumach.

Jeśli nie załapaliście się wczoraj na miejską gazetę, to nic straconego. Wszystkie wydania „Łódź.pl” można przeczytać online. Link do wczorajszego numeru:

Na zdj. pani Hania prowadząca pogotowie rodzinne dla maluszków

Polecane aktualności

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt