Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. Jak wskazują badania przeprowadzone przez ZUS wśród tych osób, taka decyzja wynika w dużej mierze z braku wiedzy o tym jak korzystać z rachunku bankowego, a szczególnie z bankowości elektronicznej. Dzięki kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy upowszechnić wśród seniorów wiedzę na temat korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.
Chcemy aby nasi klienci swobodnie i bez lęku korzystali z rachunków bankowych. Dysponowali swoimi pieniędzmi, nie narażając się na kradzież, oszustwa czy inne niebezpieczeństwa. Pobierali na konto swoje świadczenia, płacili rachunki oraz robili zakupy on-line. Wychodząc do sklepu czy apteki używali karty płatniczej. Bo rachunek bankowy jest bezpieczny i wygodny, a otrzymywanie świadczeń z ZUS na konto w banku pozwala na bezpieczny dostęp do nich, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii.
Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!
W trakcie kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy pokazać naszym klientom, że korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej jest łatwe. Nasi klienci dowiedzą się:
• jakie korzyści daje posiadanie konta w banku,
• jak założyć konto bankowe,
• jak zmienić sposób wypłaty świadczeń w ZUS,
• o czym muszą pamiętać, gdy korzystają z konta bankowego przez internet.
Informacje te zapewnią seniorom bezpieczeństwo w świecie, w którym trudno obejść się bez internetu. Umiejętność korzystania z internetu, bankowości elektronicznej i usług online ułatwia załatwianie codziennych spraw. Przez internet można załatwić sprawy w urzędach, robić zakupy, płacić rachunki czy kontaktować się z najbliższymi.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.
Kampania ma charakter ogólnopolski i zaplanowana jest do czerwca 2021 r. Grupą docelową naszych działań są:
- emeryci i renciści, którzy nie posiadają konta w banku i pobierają świadczenia w formie gotówkowej,
- emeryci i renciści, którzy posiadają konto w banku, ale nie wykorzystują konta do wypłaty świadczeń,
- osoby, które aktualnie przechodzą na emeryturę/rentę, posiadają rachunek bankowy, na który otrzymywali pensję, ale wybierają gotówkową formę pobierania świadczeń),
- osoby aktywne zawodowo, które mimo posiadania konta, decydują się na gotówkową wypłatę świadczeń (np. zasiłków).
DYŻUR TELEFONICZNY ZUS
30 marca (wtorek) od 12:00-14:00, tel. 42 638-26-06
Temat: „Kto powinien zawiadomić ZUS o osiąganych przychodach, czyli zasady zmniejszania lub zawieszania świadczeń pracujących emerytów i rencistów”.
Podczas dyżuru dowiedzą się Państwo m.in.:
- jakie świadczenia możemy zmniejszyć lub zawiesić;
- jakie zarobki powodują, że możemy zawiesić lub zmniejszyć Twoje świadczenie;
- o czym musisz nas informować kiedy dorabiasz do emerytury lub renty.
Nasi eksperci będą dostępni tylko ww. przedziale czasowym.