Motywem przewodnim wydarzenia była pozytywna gospodarka, omawiana w 3 zakresach, zgodnych z Agendą 2030: PEOPLE, PLANET, PROSPERITY. W każdym z tematów wypowiadał się dedykowany ekspert. O tym, CO POLACY WIEDZĄ O CELACH ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU opowiedziała Małgorzata Greszta, partner zarządzająca CSR Consulting, Inicjatorka Kampanii 17 Celów. Do tego, że to właśnie PARTNERSTWA SĄ DROGĄ DO POZYTYWNEJ ZMIANY BIZNESU przekonywał Michał Mikołajczyk, Prokurent w Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań. Od Jacka Hutyry, Climate Officera z Orange Polska, uczestnicy dowiedzieli się, że DZIAŁANIA NA RZECZ KLIMATU OPŁACAJĄ SIĘ.
Dodatkowo, podczas specjalnych sesji stolikowych, firmy miały szansę na zapoznanie się z dobrymi praktykami oraz konkretnymi inicjatywami na rzecz Agendy 2030.
Uczestników konferencji ugościło Akademickie Centrum Designu na Księżym Młynie.
Cele Zrównoważonego Rozwoju
W 2015 roku świat przyjął strategię rozwoju do 2030 roku. Wszystkie 193 państwa członkowskie ONZ jednogłośnie przyjęły rezolucję „Przekształcamy nasz świat: Agenda na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030” zawierającą 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals) oraz związanych z nimi 169 zadań szczegółowych, które mają zostać osiągnięte do 2030 roku. Do każdego zadania ustalono wskaźniki, dzięki czemu na całym świecie monitorowane są postępy w osiąganiu Celów. Agenda to swoiste współczesne esperanto, integrujące pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych działania rządów, biznesu i organizacji pozarządowych. Globalne wyzwania bowiem, przede wszystkim klimatyczne, ale także gospodarcze i społeczne, osiągnęły skalę i poziom złożoności, których nie da się rozwiązać na poziomie jednostki, pojedynczej organizacji czy nawet państwa.
Więcej informacji: https://kampania17celow.pl