Burze mózgów i odgrywanie ról. Szkolimy online nowe rodziny zastępcze dla opuszczonych dzieci

Dlaczego chcą być rodziną zastępczą? Bo mają silne poczucie chęci zrobienia czegoś ważnego, czegoś większego niż dotychczas. I po prostu chcą czynić dobro. Tak opowiadali o kierującej nimi misji kandydaci na nowe rodziny zastępcze podczas pierwszego spotkania w cyklu szkoleniowym.

Tydzień temu chwaliliśmy się, że łódzki MOPS stworzył własny program „Dobra Rodzina” i jako prawdopodobnie . ośrodek pomocy społecznej oraz . organizacja w całej Polsce dostał zgodę od Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na szkolenie kandydatów w formie online.

Zaczęliśmy w weekend i mamy już za sobą intensywne spotkania, po godzin każde. Uczestnicy byli bardzo zaangażowani i otwarci na propozycje trenera. A przypominamy, że szkolenia prowadzi współtwórca programu „Dobra Rodzina” Mateusz Kozłowski, coach inteligencji emocjonalnej i psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem.

Przyszli rodzice zastępczy przyznali, że spodziewali się „kazania” i „szkolnej lekcji online”, a to, co od otrzymali od trenera, przeszło ich najśmielsze oczekiwania.

Były burze mózgów, role play, laboratoria i prace w grupach. Podczas odgrywania scenariusza kandydaci wchodzili m.in. w rolę 8-letniego chłopca potrzebującego dużo uwagi ze strony dorosłych. Próbowali również określić typ charakterologiczny dziecka lub rodziny biologicznej. Uczyli się także, jak świadomie budować zdrowe i wspierające więzi z dzieckiem oraz jak pracować z emocjami. Już w sobotę będą mieć powtórkę z nowej wiedzy, oczywiście w formie niespodzianki.

Jeśli chcesz dołączyć do osób gotowych pomagać dzieciom po przejściach, napisz do nas na Fb lub zadzwoń pod numer 506 980 979. Być może to właśnie dzięki Tobie jakieś dziecko po raz pierwszy zaufa dorosłym, usłyszy „kocham cię” i poczuje, że jest dla kogoś ważne.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt