Czwartki Lekkoatletyczne

Już w najbliższy weekend 16-17 czerwca na stadionie AZS przy ul. Lumumby w Łodzi odbędzie się finał XXIV edycji Czwartków Lekkoatletycznych. W imprezie weźmie udział ok. 2 600 młodych lekkoatletów z prawie 90 polskich miast.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- To wielkie wydarzenie sportowe. Impreza jest w Łodzi od 2012 roku i ma już charakter cykliczny, a skala przedsięwzięcia jest bardzo duża. To oczywiście kolejne wydarzenie, które wpisuje się w naszą strategię promowania miasta poprzez sport – podkreślił pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Przypomniał, że w naszym mieście spotkania z gwiazdami sportu połączone z różnego rodzaju imprezami i treningami dla najmłodszych odbywają się już m.in. w lekkiej atletyce, siatkówce, koszykówce i hokeju na lodzie. - Mam nadzieję, że wkrótce dołączy do tego piłka nożna – dodał Trela.

Koordynatorem Czwartków Lekkoatletycznych jest Marian Woronin, swego czasu najszybszy człowiek w Europie. - Mówimy, że jest to takie przedszkole olimpizmu. Przedszkole, z którego jednak wyrosło już sporo znanych zawodników: Adam Kszczot, Piotrek Lisek, Paweł Wojciechowski i wielu, wielu innych. Mam nadzieję, że tegoroczni uczestnicy w przyszłości też będą nas z powodzeniem reprezentować na międzynarodowych arenach – powiedział Woronin.

W tej kwestii wątpliwości nie ma prezes łódzkiego AZS Lech Leszczyński. - Tutaj rodzą się talenty, które łowimy razem z Marianem. Jestem przekonany o tym, że w ten weekend na tym obiekcie wystąpią przyszli mistrzowie olimpijscy – powiedział Leszczyński. Warto dodać, że stadion AZS przy ul. Lumumby niemal każdego dnia jest areną zmagań lekkoatletycznych. W trakcie konferencji na boisku treningowym odbywała się impreza dla dzieci zorganizowana przez Szkolny Związek Sportowy.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt