CZY MOŻEMY ZOSTAĆ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ W ŁODZI? BO W NASZYM POWIECIE NIKT NIE JEST NAMI ZAINTERESOWANY

Każdego tygodnia piszą do nas i dzwonią z całej Polski osoby, które chcą dowiedzieć się, jak zostać rodziną zastępczą i kto może nią zostać. Co prawda w naszej codziennej pracy działamy przede wszystkim na rzecz dzieci z łódzkiej pieczy, ale ideę rodzicielstwa zastępczego szerzymy zdecydowanie ogólnopolsko.

Nie wszyscy nawet zdają sobie sprawę, że kampanię Rodzina Jest dla Dzieci tworzy Centrum Administracyjne Pieczy Zastępczej w Łodzi, czyli organizator łódzkiej pieczy. Wiele osób uważa, że skoro działamy tak aktywnie, to już z założenia jesteśmy fundacją. Otóż nie jesteśmy. Pracujemy jako osoby zatrudnione w miejskiej jednostce samorządowej zarządzanej przez Miasto Łódź, tyle że wykorzystujemy na co dzień także mniej standardowe narzędzia.

Z relacji naszych rozmówców z przeróżnych regionów Polski wynika jasno, że w wielu powiatach urzędnicy nie tylko nie szukają nowych rodzin, ale wręcz nie są zainteresowani przyjmowaniem zgłoszeń od kandydatów. Na pytania odpowiadają półsłówkami, każą zadzwonić później, za tydzień, jak wróci kierowniczka, po wakacjach, feriach itd. A po jakimś czasie zniechęcają, bo nie ma przecież dzieci w pieczy albo nie ma innych kandydatów, więc na szkolenie trzeba czekać miesiącami.

Pamiętajcie, że zgodnie z nowelizacją ustawy lokalny organizator pieczy ma 30 dni na przeprowadzenie wstępnej kwalifikacji od momentu złożenia wniosku (czyli oprócz przyjęcia kompletu dokumentów powinien odwiedzić kandydatów w ich domu, a następnie przeprowadzić badanie psychologiczne). Jeśli tego nie zrobi, kandydaci mogą zgłosić się do innego powiatu i tam przejść cały proces kwalifikacji.

Nie ma tygodnia, żeby ktoś nie zapytał nas, czy może od razu zostać rodziną zastępczą w Łodzi. Ponoć cieszymy się dużą rozpoznawalnością i świetnymi opiniami. Każdą taką osobę odsyłamy najpierw do lokalnego urzędu zajmującego się pieczą. Są to zwykle MOPS-y, MOPR-y, PCPR-y, CUW-y, CPZ-y albo – tak jak u nas – CAPZ.

Jeśli jednak mieszkasz w Łodzi, to możesz śmiało uderzać prosto to nas. Porozmawiamy, odpowiemy na wszystkie ❓❓❓pytania, pokierujemy dalej i będziemy towarzyszyć w całym procesie: od pierwszego telefonu do wydania zaświadczenia kwalifikacyjnego.

Napisz do nas lub zadzwoń pod numer 506 980 979.

Polecane aktualności

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt