Czy to cheerleaderki z amerykańskiego liceum? Nie – to łódzki zespół seniorek mŁodzianki

Taniec daje im energię, radość i pewność siebie. mŁodzianki – czyli łódzkie cheerleaderki 60+ przeszły długą drogę. Zaczynały nieśmiało, w domu kultury, teraz zapraszane są na duże łódzkie imprezy, a także do ogólnopolskich telewizji.

fot. arch. zespołu
Cheerleaderki kojarzą się tylko z czasami liceum? Nic bardziej mylnego
5 zdjęć
fot. arch. zespołu
fot. arch. zespołu
fot. arch. zespołu
fot. arch. zespołu
fot. arch. zespołu
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Stworzenie zespołu tanecznego z cheerleaderkami to pomysł łódzkich seniorek, spotykających się regularnie w Ośrodku Kultury ​​„Karolew” (przy ul. Bratysławskiej 6 A).

– Najpierw chciałyśmy robić pokazy mody. W naszym ośrodku kultury przygotowałyśmy pokaz, który okazał się sukcesem. Z czasem w tych pokazach zaczęły pojawiać się także elementy taneczne, a zbiegiem czasu przerodziły się w taniec cheerleaderek – wspomina Henryka Barańska, jedna z cheerleaderek, tworzących zespół.

Ogromnym wsparciem w pomyśle i tworzeniu zespołu była dla roztańczonych pań Katarzyna Kierzkowska, trenerka i instruktorka artystyczna. Wspierała je w pomyśle, podpowiadała w kwestii strojów oraz przygotowywała choreografię i układy taneczne.

– Pani Kasia od początku w nas wierzyła i czuła, że ten taniec będzie dla nas wspaniałą zabawą – opowiada Henryka Barańska.

mŁodzianki – z Karolewa na wielkie imprezy

Cheerleaderki stawały się coraz popularniejsze. Zapraszano je najpierw do lokalnych mediów, a z czasem także do telewizji śniadaniowych na antenach ogólnopolskich. Występowały nie tylko w osiedlowych ośrodkach kultury, ale także na dużych łódzkich imprezach, takich jak Senioralia.

– Rozgrzewałyśmy publiczność podczas Senioraliów przed występem zespołu Skaldowie. To były emocje! – opowiada Anna Wiśnik, seniorka cheerleaderka.

Z czasem imprez i występów przybywało. Ale członkostwo w zespole cheerleaderek ​​mŁodzianki to nie tylko splendor i kwiaty po występach. Panie przyznają, że to także ciężka, regularna praca.

– Ćwiczymy dwa razy w tygodniu. Jak potrzeba przed występami, to nawet częściej. Taniec jest wymagający, trzeba mieć trochę poczucia rytmu, sił i kondycji – wymienia Henryka Barańska. 

– Bywało i tak, że nowe osoby, które myślały, że to takie proste, wykruszały się po kilku zajęciach – dodaje Anna Wiśnik.

Teraz w zespole tańczy 14 kobiet. Póki co, do występowania brakuje chętnych panów.

Taniec dobry na wszystko

Regularne zajęcia tańca poprawiają kondycję, ruchomość stawów, a także wzmacniają mięśnie. Do tego zwiększają poczucie rytmu. To tyle, jeśli chodzi o fizyczność. Ale co równie ważne, a może czasem ważniejsze, taniec wpływa też świetnie na umysł.

– Dzięki temu, że regularnie tańczymy, czujemy się lepiej psychicznie. Kiedy trwała pandemia i nie mogłyśmy tańczyć, to było straszne – wspomina Anna Wiśnik.

Wspólne spędzanie czasu i dzielenie się radościami po występie oraz tremą i stresem przed występem daje łódzkim cheerleaderkom 60+ poczucie wspólnoty.

– Wychodzimy z domu, jesteśmy w gronie życzliwych osób, którym chce się coś robić i to jest ważne – dodaje Henryka Barańska. 

Cheerleaderki ​​mŁodzianki szykują się do kolejnego występu

Tym razem będzie można je zobaczyć podczas 10. edycji DOZ Maratonu Łódź już w sobotę, 23 kwietnia w Atlas Arenie.

Informacje o zespole ​​„mŁodzianki” można znaleźć na fb:

www.facebook.com/cheerleaderkiseniorki/

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt