Darczyńcy pomogli w remoncie pokoi dziewczynek. Potrzebne jeszcze meble do sypialni chłopców

W Pogotowiu Opiekuńczym nr 2 przy ul. Pawilońskiej było we wtorek spore poruszenie. Zwłaszcza wśród dziewczynek, bo to ich pokoje zostały wyremontowane. Wszystkie młode damy wiedziały, że tego dnia przeprowadzą się ze świetlicy, w której spały podczas remontu, do całkowicie odnowionych sypialni.

8 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Już od rana dopytywały kiedy przeprowadzka. Gdy ciocia Małgosia, czyli dyrektorka placówki, powiedziała, że od razu po obiedzie, chciały wiedzieć, kiedy obiad. Ich radość była ogromna. Vanessa pokrzykiwała, że chce spać na dolnym łóżku z lewej strony, a Emilka prosiła o miejsce na górze piętrowego. Najstarsze dziewczęta, 12-letnia Maja i o rok młodsza Claudia, przyznały wprost, że poprzednio ich pokoje były brzydkie, a teraz to jest „takie wow!”.

Remont przeprowadzili własnymi siłami pracownicy pogotowia. Dyrekcja zadbała o pozyskanie materiałów budowlanych i mebli od darczyńców oraz osobiście obszyła firanki i zasłonki, a większość prac wykonali: pan konserwator zwany przez dzieci wujkiem Zbyszkiem i pan kierowca, czyli wujek Kazimierz. Panowie zerwali stare wykładziny i położyli panele, a ściany wyrównali i pomalowali. Meble i materiały budowlane zakupili darczyńcy. Firma Dekoral przekazała farby. Panele przywiozła m.in. Fundacja Szczęśliwej Drogi. Część łóżek i komód zafundował pan Marcin.

Pozostałe zamówili i opłacili panowie, którzy chcą pozostać anonimowi. Jedna z pań podarowała śliczne nowe koce i poduchy. Pani Sandra zrobiła wśród znajomych zrzutkę i za uzbierane pieniądze kupiła dodatki: firanki, zasłonki, tablice magnetyczne, ramki na zdjęcia, wieszaki i obrazki. Lampy to podarunek od pana Konrada. A jeszcze inny pan podarował swój czas i przez kilka wieczorów składał i ustawiał meble.


To dzięki wszystkim tym osobom sypialnie dziewczynek wyglądają tak pięknie. Teraz o remoncie swoich pokojów marzą chłopcy, którzy ustąpili pierwszeństwa koleżankom. Ich część jest większa. Na rozpoczęcie remontu czekają już farby i panele. Wciąż jednak brakuje mebli.


PO nr 2 to jedna z dwóch tego typu placówek interwencyjnych w Łodzi. Dzieci przyjeżdżają tu zwykle prosto z rodzinnych domów, a powodem jest zwykle alkoholizm lub życiowa niezaradność rodziców. Mali mieszkańcy spędzają tu kilka miesięcy, a nawet około roku. Później wracają do rodzin biologicznych albo przeprowadzają się do rodzin zastępczych lub domów dziecka.


Rocznie przez placówkę przewija się ponad 50 dzieci. Teraz mieszka ich tam 19. Każde ma za sobą trudną przeszłość i bolesne doświadczenia.


Jeśli chcesz pomóc dzieciom z Pawilońskiej i wesprzeć zakup mebli dla chłopców, zadzwoń pod numer 510 546 390.

Polecane aktualności

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Kontakt