- Dziękuję pracodawcom za współpracę ze szkołami zawodowymi, bo bez wsparcia przedsiębiorców te szkoły nie mają sensu. Zachęcam i zapraszam kolejne firmy, korzyść jest dla obu stron - mówiła Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi, dodając: - Uczniowie zyskują profesjonalne wsparcie, mogą praktykować i uczyć się od najlepszych, a firmy "wychowują" sobie pracowników. A na rynku brakuje fachowców, więc warto postawić na szkołę zawodową.
Kamila Niewiadomska, dyrektor ZSETiH podkreślała, że wszystko wymaga wysiłku, bez pracy, zaangażowania nie ma co marzyć o dobrej pracy. - Wpajamy naszym uczniom, że przyszłość należy do nich i od nich zależy, samo nic nie przychodzi, potrzebna jest praca, ciężka praca - dodała dyrektor Niewiadomska.
Dzięki podpisanym umowom o współpracy w szkole powstały 3 kolejne klasy patronackie. Uczniowie mają zapewnione staże, praktyki i dostęp do wiedzy niedostępnej w podręcznikach. Pracodawcy zadbają także o rozwój kadry nauczycielskiej organizując m.in. specjalistyczne szkolenia.
Dni Doradztwa Zawodowego są organizowane w szkołach zawodowych, które prezentują swoją ofertę kształcenia młodszym koleżankom i kolegom z klas 8 szkół podstawowych. To forma promocji szkolnictwa zawodowego organizowana w Łodzi od 5 lat w ramach programu "Ucz się w Łodzi".
Kolejne Dni Doradztwa Zawodowego w styczniu 2020 r.