7 marca, godz. 19.00
Spotkanie z seryjnymi poetami: Michałem Szymaniakiem, autorem zbioru wierszy Dziury w policzkach (2018) i Jakubem Sajkowskim, autorem zbioru wierszy
Zestaw do kaligrafii (2018). Prowadzenie: Rafał Gawin
Jakub Sajkowski (1985) – poeta, tłumacz. Opublikował książki poetyckie Ślizgawki (2011) i Google Translator (2015). Finalista i laureat konkursów poetyckich, laureat Medalu Młodej Sztuki 2018. Obecnie mieszka w Poznaniu i studiuje w Warszawie.
Michał Szymaniak (1992) – poeta, dramatopisarz. Debiutował książką Rozrywka (2011), a w teatrze dramatem jaś_i_małgosia w TR Warszawa. Publikował w „Wakacie”, „Lampie”, „Ricie Baum” oraz na portalu dwutygodnik.com. Mieszka w Warszawie.
wstęp wolny
8 marca, godz. 18.00 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET
Białym atramentem – warsztaty herstorii i opowieści dla kobiet
Prowadzenie: dr hab. Edyta Pietrzak
wstęp wolny
9 marca, godz. 19.00
Twórczość zbliża – spotkanie z Kają Kowalewską i Joanną Brodzik z udziałem Pawła Ciesielskiego (śpiew i gitara)
Moderacja: Agnieszka Walczak
Kaja Kowalewska – polonistka i psycholożka. Poetka, pisarka, krytyczka filmowa. Autorka powieści metafizycznej Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości, prozy w klimacie realizmu magicznego Siedem grzechów głuchych i czterech książek poetyckich: Chaos i inne piętra, Melanżcholie, Niebospiecznik i Łąki mi love, licznych artykułów naukowych, rozpraw, podręczników i materiałów dydaktycznych. Jest recenzentką filmową i dziennikarką internetową, poza tym publikuje na blogu i prowadzi własny fanpage na Facebooku. Słowa i gitara to jej dwie największe pasje. Uważa, że poezja powinna budzić emocje, poruszać czytelnika i zmuszać do refleksji. Korzysta zarówno z wyszukanej formy poetyckiej, jak i z języka „ulicy”, który jest bliski współczesnemu czytelnikowi.
Gościem specjalnym wydarzenia będzie polska aktorka, znana z seriali Graczykowie, Kasia i Tomek, Magda M. oraz Dom nad Rozlewiskiem — Joanna Brodzik.
wstęp wolny
13 marca, godz. 19.00
Spotkanie poświęcone Tomaszowi Filipczakowi – opozycjoniście, współzałożycielowi pisma „Puls” i działaczowi kulturalnemu
wstęp wolny
14 marca, godz. 19.00
Seryjni poeci: Spotkanie z Piotrem Sommerem, autorem zbioru szkiców Po stykach oraz antologii O krok od nich. Przekłady z poetów amerykańskich
Prowadzenie: Kinga Piotrowiak-Junkiert
Piotr Sommer (1948) – poeta, eseista, tłumacz współczesnej poezji anglosaskiej. Od 1994 redaktor naczelny miesięcznika „Literatura na Świecie”. Studiował anglistykę w Warszawie. Tłumaczył utwory m.in.: Johna Ashbery'ego, Johna Berrymana, Johna Cage'a i Ciarana Carsona. Jest laureatem wielu nagród literackich, m.in.: Nagrody Literackiej im. Barbary Sadowskiej (1988), Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1988) i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” (2010) za całokształt twórczości; dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” (w 2006 za Po stykach i w 2010 finalista nagrody za Dni i Noce). Opublikował kilkanaście tomów poetyckich i krytycznoliterackich, zredagował wiele ważnych antologii (m.in. prezentujących współczesną poezję amerykańską, angielską i irlandzką). Pisze także wiersze dla dzieci. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i PEN Clubu. Mieszka pod Warszawą.
wstęp wolny
15 marca, godz. 18.00
KABARET BI-BA-BO
Spektakl Pawła Patory I co z tego? Czyli o starości na melodie młodości
Kierownictwo muzyczne i akompaniament: Mariusz Ambroszczyk
bilety 10 zł