Droga rowerowa na Łagiewnickiej po remoncie

Zakończyły się prace przy przebudowie drogi rowerowej na Łagiewnickiej. Trwają odbiory i za kilka dni pojedziemy nową asfaltową drogą rowerową.

fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Zakończyły się prace przy przebudowie drogi rowerowej na Łagiewnickiej
4 zdjęcia
fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Już kilka lat temu przygotowując obecne standardy budowy dróg rowerowych, które wykonane są z asfaltu i zachowują wszelkie normy przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa, uwzględniono w planach przebudowę już istniejącej infrastruktury wykonanej z tzw. kostki Bauma. Po budowie nowych odcinków dróg rowerowych, przyszła kolej na przebudowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Łagiewnickiej. Jest to droga rowerowa która skupia ruch jednośladów i na odcinku o dużym ruchu pojazdów, doprowadza rowerzystów do lasu Łagiewnickiego.

- Stan drogi rowerowej, jak również chodników wzdłuż ul. Łagiewnickiej wymagał przebudowy. Po przebudowie powstał asfaltowy ciąg pieszo rowerowy, przebudowane zostały przystanki autobusowe, chodniki oraz wjazdy do posesji. Dodatkowo powstały zieleńce i nasadziliśmy kilka drzew. Ponadto zagospodarowując na nowo przestrzeń, powstało kilka miejsc parkingowych przy punktach usługowych – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

W tym roku przebudowany został odcinek wzdłuż ul. Łagiewnickiej od Porzeczkowej do Sikorskiego. Wykonawca rozpoczął prace w kwietniu. Tegoroczna przebudowa to część większego planu dróg rowerowych na tym terenie. W kolejnych latach przebudowany zostanie dalszy odcinek drogi rowerowej na ul. Łagiewnickiej i w ciągu ul. Sikorskiego w kierunku Radogoszcza. Kończą się również prace przy przebudowie drogi rowerowej na ul. Zachodniej i Zgierskiej od Manufaktury do Pojezierskiej. Prace tutaj mają potrwać do 10 sierpnia.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt