Druga porażka Widzewa i przełożony mecz z ŁKS

Początek sezonu 2024/2025 nie jest udany dla koszykarek Widzewa. Po dwóch kolejkach rywalizacji w grupie A I ligi zespół prowadzony przez trenera Mariusza Wójcika ma na koncie dwie porażki i zajmuje siódme miejsce w tabeli. Na pozycji piątej jest ŁKS, który w drugiej serii spotkań pauzował.

Widzewianki rozpoczęły rozgrywki od wyjazdowej porażki 40:83 z MKS Pruszków, a w kolejnym meczu poległy w stolicy. Starcie z AZS Uniwersytet Warszawski zakończyło się porażką 44:60. W następnym meczu podopieczne Wójcika miały przyjechać do hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego, ale spotkanie z ŁKS zostało przełożone na 20 listopada. Obie ekipy do rywalizacji wrócą więc w czwartej kolejce, w której Widzew podejmie Akademię Gortata Gdańsk (26 października, godz. 15:00), a ŁKS na wyjeździe zmierzy się z MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski (27 października, godz. 17:30).

AZS Uniwersytet Warszawski – Widzew 60:44 (11:16, 14:5, 16:12, 19:11). Punkty dla Widzewa: Natalia Gzinka 11, Julia Drobot 8, Jagoda Bandoch 7, Maria Józefowicz 5, Emilia Bołbot 4, Nikola Pałasz 4, Aleksandra Rok 4, Anna Kudelska 1, Natalia Lipińska 0, Kaja Niewiadowmska 0, Aida Miazek 0.

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt