Dzieci i młodzież będą mogły zaszczepić się w szkołach

Łódź szczepi. Dzieci i młodzież, których rodzice wyrażą na to zgodę, będą mogły się zaszczepić w szkołach. Miasto koordynuje akcję szczepień w ponad 300 łódzkich podstawówkach i szkołach ponadpodstawowych.

Od początku sierpnia dyrektorzy łódzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozmawiają z miejskimi centrami medycznymi o organizacji szczepień dla uczniów w samych placówkach lub np. w pobliskich przychodniach zdrowia.
3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- Od początku sierpnia dyrektorzy łódzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozmawiają z miejskimi centrami medycznymi o organizacji szczepień dla uczniów w samych placówkach lub np. w pobliskich przychodniach zdrowia. Według danych, które posiadamy w Łodzi zaszczepione zostało ok. 42 procent osób w wieku od 12 do 19 roku życia, czyli około 18 tysięcy uczniów. 24 tysiące 12-19 latków z Łodzi nie przyjęło zaś szczepionki przeciwko koronawirusowi. I to do tych młodych ludzi – a przede wszystkim ich rodziców - kierujemy naszą akcję - mówi Piotr Bors, dyrektor departamentu pracy, edukacji i kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Przeciwko koronawirusowi szczepione mogą być dzieci i młodzież od 12 roku życia. Osobom od 12 do 18 roku życia może być podana szczepionka Pfizera, a od niedawna również Moderny. Obydwa preparaty podaje się w dwóch dawkach: drugą dawkę Pfizera sugeruje się podać po 21 dniach, zaś Moderny - po 28 dniach. Uczniowie, którzy skończyli 18 rok życia, a decydują się na szczepienie - mogą przyjąć każdą z dostępnych szczepionek.

- W przypadku młodzieży do 18 roku życia zgodę na szczepienie może wyrazić tylko rodzic, dlatego też łódzkie szkoły, które wyraziły chęć współpracy przy organizacji szczepień - a jest ich na dziś około 80 - już 1 września, na pierwszych spotkaniach z rodzicami przekażą informację, że w tej szkole jest możliwość organizacji szczepień. Akcję szczepień nasze przychodnie będą mogły zorganizować w samej placówce, ale też np. w poradni, która znajduje się w bliskim sąsiedztwie szkoły – dodaje Szymon Kostrzewski, dyrektor wydziału zdrowia i spraw społecznych UMŁ.

I takim przykładem może być XXIII Liceum Ogólnokształcące, którego budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie poradni należącej do Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" przy al. Piłsudskiego 157.

Polecane aktualności

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Jedynym ich nagrobkiem jest nasza pamięć. W hołdzie pomordowanym na Brusie

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu złożono kwiaty i… więcej

Dla pokoju i praw człowieka! "Błękitny marsz" z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Błękitno-biały marsz pochód przeszedł ulicą Piotrkowską, wznosząc apele o dialog i przyjaźń między… więcej

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Kontakt