„Dziękuję za opiekę nad naszym synem”. Tata adopcyjny kupił kwiaty mamie zastępczej

Marcinek* był 1. dzieckiem, które wyfrunęło z pogotowia rodzinnego prowadzonego przez panią Monikę. Zamieszkał u niej, gdy miał 6 tygodni. To przy niej uczył się raczkować i po raz pierwszy usiadł przy stole. Swoich przyszłych rodziców adopcyjnych poznał w wieku 8 miesięcy.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

- To było fantastyczne spotkanie. Tata adopcyjny przyniósł mi kwiaty. Pamiętam, jak powiedział „Dziękuję, że zajmowała się pani dotychczas naszym synem. Teraz czas, żebyśmy to my się nim zaopiekowali”. Rozłożył mnie tym na łopatki - wspomina pani Monika.

Kilka tygodni później Marcinek był już w nowym domu. A niedawno jego mama urodziła córeczkę. - I po raz kolejny rodzice Marcinka bardzo mnie wzruszyli. Bo szukali dla córki imienia, które będzie pasować do imienia adoptowanego synka - komentuje.

Teraz pani Monika szykuje się do pożegnania z następnym młodzieńcem. Henryk ma 1,5 roku i jest w pogotowiu rodzinnym od 6. tygodnia życia. Niespełna 2 miesiące temu poznał nową mamę i nowego tatę. Oboje są nim zachwyceni i prawdopodobnie już jutro chłopiec zamieszka razem z nimi.

Zanim pani Monika została rodziną zastępczą, była przedstawicielką handlową w branży budowlanej i asystentką prezesa w hurtowni tkanin. Prywatnie jest mamą studentki i ósmoklasisty.

Jeśli chcesz tak jak pani Monika zawodowo opiekować się maluszkami pozostawionymi po narodzinach i wychowywać je do czasu adopcji lub powrotu do rodziny biologicznej, to napisz do nas na Fb lub zadzwoń pod numer 506 980 979.

*Imiona dzieci zostały zmienione.

Na zdj. pani Monika i maluszki z jej pogotowia.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. Na białym tle czarne kształty odwzorowujące atrybuty dziedzin sztuki - stalówka, kamera, gitara, aparat fotograficzny, pędzel. Czarne kształty dopełniają oczy i uśmiechy w kolorach Miasta.

ŁÓDŹ PEŁNA KULTURY – konkurs dla NGO na działania kulturotwórcze!

Wydział Kultury

"Łódź Pełna Kultury 2025" - wystartowała kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wydział… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Samorodki - cykl ceramicznych rzeźb sensorycznych w łódzkiej Palmiarni

Aleksandra Nowacka / Palmiarnia

Palmiarnia w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach 3-29 grudnia 2024 r. na wystawę rzeźb sensorycznych… więcej

Kontakt