Dziękujemy fundacji i wolontariuszom Veolia. Było pysznie!

Czy dzieci lubią gotować? Lubią. I to bardzo. Po dwóch warsztatowych sesjach wegegotowania w studiu kulinarnym Baccaro jesteśmy o tym głęboko przekonani. I nawet jeśli jakiś produkt wyda im się niesmaczny, to z miłością przygotują danie dla kogoś innego. Dla kogo? Dla pomagających dzieciom wolontariuszy z Fundacji Veolia PL. Takiej współpracy przy krojeniu, smażeniu i miksowaniu mogliby pozazdrościć nam najwięksi szefowie kuchni.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Dzieciakom niestraszne były żadne polecenia. Z awokado zrobiły pastę do kanapek, a na nich ułożyły jeszcze sadzone jajka, które wcześniej same podsmażyły. Z marchewek upiekły frytki, a z buraków i kaszy jaglanej uformowały przepiękne, a do tego bardzo smaczne kotleciki. Krzywiły się trochę na myśl o koktajlu ze szpinaku, bananów i soku jabłkowego. Ale jak tylko posmakowały, to już nikt nie kręcił nosem. 


W warsztatach uczestniczyły przede wszystkim dzieci z rodzin zastępczych, zarówno zawodowych, jak i spokrewnionych. 


Dziękujemy wszystkim paniom i panom z wolontariatu pracowniczego w Veolii za podarowanie dzieciom swojego wolnego czasu, fundacji Veolia PL - za sfinansowanie warsztatów, a szefowym Baccaro - za wspaniałą atmosferę, która jest znakiem rozpoznawalnym tego niezwykłego miejsca.

Polecane aktualności

Fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Najukochańszym jubilatkom – moc życzeń! 602. rocznica lokacji Łodzi i 202. urodziny ulicy Piotrkowskiej

Tomasz Walczak / BAM

Kosze i wiązanki kwiatów, a przede wszystkim serdeczne życzenia złożyliśmy Łodzi, obchodzącej 29… więcej

„Rozmowy jak przy kawie”. Przed nami premiera ostatniego z pięciu tomów monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BAM

W najbliższy piątek, 18 lipca o godzinie 17 w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy… więcej

healthy cities

Dołącz do wyzwania Healthy Cities

MM / KS

Ruszyła piąta edycja wyzwania Healthy Cities, corocznej inicjatywy Grupy LUX MED, która łączy… więcej

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Kontakt