Dzień Marzyciela w Zatoce Sportu

Dwanaście godzin, trzydzieści torów, ponad 2500 uczestników – tak w skrócie ma wyglądać główny punkt Dnia Marzyciela w łódzkiej Zatoce Sportu. Impreza rozpocznie się 7 września o godzinie 9.

- Jest mi bardzo miło, że dzięki inicjatywie Adama Jerzykowskiego i jego fundacji spełniającej marzenia drugi raz będziemy się spotykać na Zatoce Sportu. Pierwsza edycja zgromadziła ponad 1700 uczestników. Pływali przez 24 godziny, bijąc rekord Guinnessa i pokazując, że aktywność może łączyć oraz wspierać młodych, utalentowanych sportowców. Przed drugą edycją jest ambitny plan, żeby wzięło w niej udział 2500 osób – powiedział na konferencji prasowej pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Tym razem zawodnicy będą pływać przez 12 godzin na 30 torach. Każdy będzie miał do pokonania przynajmniej 25 m, a dla osób chcących dłużej przebywać w wodzie maksymalny czas pływania wynosi 30 minut. Dolny limit wieku uprawniający do aktywnego udziału w imprezie wynosi cztery lata. Górnego limitu nie ma. Organizatorzy dopuszczają możliwość pływania w rękawkach, z deską bądź z makaronem. Nadrzędnym celem jest pokonanie jak największej liczby basenów. Jak co roku impreza ma charakter charytatywny, a uzyskany dochód zostanie przekazany na wsparcie rozwoju sportu młodzieżowego w ramach Uniwersytetu Potężnych Dzików, czyli programu stypendialno-mentoringowego dla uzdolnionej sportowo młodzieży.

Wśród osób promujących sobotnią imprezę jest wielu znakomitych sportowców. Na wtorkowej konferencji pojawiły się m.in. mistrzynie Polski w siatkówce Klaudia Gajewska i Krystyna Strasz z ŁKS Commercecon, trener mistrzów kraju w piłce wodnej Edward Kujawa oraz najbardziej utytułowana łódzka pływaczka Aleksandra Urbańczyk. - Cieszę się, że tak wspaniała impreza jest związana z pływaniem, czyli z dyscypliną najbliższą memu sercu. W sobotę będziemy pływać dla młodych sportowców, żeby mogli spełniać swoje marzenia – powiedziała Urbańczyk.

Każdy z pływaków biorących udział w imprezie otrzyma pamiątkowy medal a jego zdjęcie zawiśnie na pamiątkowej ściance. Będzie też mógł do woli korzystać ze wszystkich atrakcji pikniku zorganizowanego przed Zatoką Sportu.

- Dzień marzyciela to nie jest tylko charytatywna impreza pływacka. To przede wszystkim wyjątkowy dzień, w którym naszymi działaniami chcemy przypomnieć, jak wiele nas łączy. Więc nawet jeśli ktoś nie pływa i uważa, że woda jest tylko do picia i do mycia to w dniu marzyciela w Zatoce Sportu na pewno znajdzie coś dla siebie. Przygotowaliśmy całą masę bezpłatnych atrakcji dla wszystkich łodzian i mieszkańców województwa łódzkiego – powiedział prezes fundacji Swim for a Dream Adam Jerzykowski.

Na pikniku będą m.in. festiwal foodtrucków, tor do skimboard’u, konsultacje dietetyczne, zabawy intelektualne, wyścigi robosamochodów, mobilna trampolina, turniej siatkówki plażowej, turniej frisbee, mini golf i wiele, wiele innych. Zabawie towarzyszyć będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Szczegółowe informacje dotyczące Dnia Marzyciela można znaleźć tutaj.

Polecane aktualności

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Kontakt